Як розрахувати чисельність.

Розрахунок чисельності зазвичай потрібно для складання звіту та визначення середньостатистичного показника. Найчастіше методи обчислення даного показника використовуються компаніями для розрахунку середньооблікової чисельності працюючого на виробництві персоналу. Є певні правила проведення розрахунків, які потрібно знати.
Інструкція
1
Не можна розраховувати середній показник чисельності з рівного методу. У цього методу є свої критерії і рамки. По-перше, потрібно взяти певний проміжок часу. Це може бути, і місяць, і рік, і кілька років. Все залежить від кінцевої мети, поставленої перед цим методом.
2
Для розрахунку потрібно в першу чергу список робочого персоналу за вже певний для розрахунку проміжок часу. Плюс облік такого критерію, як «вихід/невихід» на роботу.
3
Проведіть початкову сортування даних. Вона включає в себе класифікацію всього списку працівників за такими критеріями: робота за трудовим договором, сезонність роботи (постійна, тимчасова, сезонна), кількість працюючих власників даної організаціі.В розрахунки не включаються: зовнішні співробітники, що працюють за сумісництвом; працівники з цивільно-правовим договором; особи, звільнені і припинили виконання своїх обов'язків по закінченню терміну на два тижні.
4
Як було сказано вище, середньоспискову чисельність розраховуйте за певний період. Наприклад, місяць. Середньостатистична чисельність складається з суми даних по чисельності за кожен день місяця (календарний). В цей список включіть і святкові дні (не рабочие), і вихідні. Ви отримаєте загальне число, значення якого потрібно розділити на число календарних днів місяця.
5
Схема проста: підсумуйте загальне число за обраний період і розділіть його на кількість днів. Така схема застосовна і до розрахунків чисельності за квартал, рік, кілька років. На базі цієї формули можна проводити порівняльний аналіз чисельності, виявляти її динаміку і будувати прогнози.
При складанні всіляких прогнозів поряд з іншими показниками звичайно потрібно знати щільність населення, що проживає на тій чи іншій території. Це необхідно, щоб з'ясувати, якими трудовими ресурсами володіє той чи інший регіон зараз і якими буде розташовувати через кілька років, які соціальні установи потрібні зараз і в якій кількості і т.д.
Вам знадобиться
  • Карта потрібного регіону
  • Дані перепису цього регіону
  • Прилади для вимірювання площі
  • Опитувальні листи
Інструкція
1
Коли говорять, що територія є густонаселеною, це означає, що на цій території висока щільність населення, тобто на один квадратний кілометр припадає велика кількість жителів.
2
Щоб порахувати щільність населення, необхідно насамперед визначити площу власне території. Це можна зробити по карті, заміривши потрібну ділянку і за допомогою масштабу обчисливши, яку площу реальної території займає цю ділянку. Якщо вам потрібно обчислити щільність населення на невеликій території, начебто села, дачного селища чи міського кварталу, можна її просто заміряти за допомогою землемірного циркуля, кілочків і мотузки. Кілочками і мотузкою обмежується потрібна територія, після чого проводяться заміри. Спочатку з'ясуйте в органах місцевого самоврядування, де проходять межі даного кварталу або селища, а потім обчислюйте площа, виходячи з цих даних.
3
Порахуйте або знайдіть відомості, скільки чоловік проживає на даній території. Для цього знадобляться дані останнього перепису населення. Можна скористатися даними, опублікованими в довіднику, але тоді потрібно подбати про те, щоб довідник був найновішим з усіх можливих. Якщо ж ви хочете визначити щільність населення, скажімо, в вашому кварталі, можете провести телефонне опитування і порахувати кількість жителів самі.
4
Тепер, коли відомі обидва параметра, можна перейти і до обчислень щільності. Ви знаєте загальна кількість населення на даній території, знаєте і розмір самої території. Залишилося тільки обчислити, скільки людина в середньому живе на якійсь одиниці площі. Найчастіше за одиницю площі беруть квадратний кілометр. Отже, беремо кількість населення N і ділимо його на площу S, в результаті чого отримуємо щільність населення M: M = N/S.
5
Не дивуйтеся, якщо в результаті обчислень у вас вийде дріб. Це означає, що на 1 людину припадає 2, 3 і більше квадратних метрів площі. Наприклад, щільність населення одного з регіонів Канади становить 0,01 чол/км2.
Зверніть увагу
Для отримання даних про кількість населення не варто користуватися даними паспортного столу. У паспортному столі є відомості про те, скільки людей зареєстровано на даній території. Але людина не завжди живе за місцем реєстрації. Для дуже приблизного підрахунку згодяться і ці дані.