Як вивести пляму від маркера.

Перш ніж ви займетеся виведенням плями, прийміть деякі заходи, які не дозволять плямі поширитися, вбратися глибше і засохнути. Варто промокнути пляма вологою серветкою або ганчірочкою, але ні в якому разі не можна його затирати.
Інструкція
1
Безпосередньо для виведення плям від маркера або кульковою ручки підійде звичайний пляма виводітель. Крім того, вам може допомогти звичайний засіб для зняття лаку з нігтів (просто накапати декілька крапель на пляма і заперіть забруднений річ).
2
Незамінною річчю в вашому господарстві може виявитися спеціальна губка, добре видаляє сліди в'їдаються плям (у тому числі і від перманентного маркера). Називається вона "МіраКлін", хоча назва деколи може бути абсолютно різним. Але ви завжди зможете відрізнити таку губку від інших за такими ознаками: по-перше, вона на сто відсотків складається з смоли меламіну, а по-друге, стандартна її товщина 28 або 39 мм. Крім того, її перевага полягає в тому, що вона не вимагає застосування будь-яких хімічних засобів, її потрібно лише злегка зволожити водою. Після застосування її досить прополоскати під струменем води. До речі, дана губка здатна видаляти плями не тільки від маркера, а й від вапняного нальоту, сліди від взуття, а також в'їдається в стіни і стелі бруд.
3
Якщо самостійно позбавитися від отриманого плями не вдається, тоді несіть річ в хімчистку. Там за допомогою спеціальних засобів і техніки видалять всі плями за дуже короткий термін. Правда, і заплатити за це доведеться відповідно.
4
Не забувайте і про те, з якого матеріалу виготовлена річ, зіпсована пляма м. Якщо маркер торкнувся шовкової тканини, то чистити її не можна такими засобами, як лимонна або оцтова кислота, перекис водню, ацетон. З виробів зі штучної шкіри не можна видаляти забруднення також ацетоном, спиртом, бензином, краще спробувати відіпрати річ теплим мильним розчином.
5
Проти плям від фруктів і соків добре діє розчин горілки і гліцерину (у рівних пропорціях) або оцет. Ефективним засобом, що рятує від засохлих плям, буде лимонний сік (краще, якщо ви розбавити його горілкою або денатуратом).