Як складати анкетування.

Якщо ви хочете провести соціологічне дослідження, вам необхідно продумати методи отримання інформації по цікавить вас. Це можуть бути експеримент, спостереження, метод інтерв'ю або анкетування . Відмінною особливістю анкетування є можливість опитати велику кількість респондентів в найкоротші терміни.
Інструкція
1
Вам буде потрібно чітко позначити проблему, яку ви вирішили дослідити. Вивчіть необхідну теоретичну інформацію, а також накопичений раніше практичний досвід щодо її вирішення. Корисним буде звернути увагу і на статистичні дані. Це допоможе вам при формулюванні теми анкетування і складових його питань.
2
Будь-яка анкета повинна містити інструкцію: складіть кілька коротких пропозицій, в яких ви поясните респонденту, що від нього вимагається. Будьте ввічливі, почніть з привітання.
3
Анкетування може бути як анонімним, так і з зазначенням «анкетних» даних відповідають. У першому випадку знайти охочих заповнити анкету буде простіше, але пам'ятайте, що анонімність знижує відчуття відповідальності, і це може відбитися на якості інформації.
4
З приводу необхідної кількості респондентів, тобто людей, яких необхідно опитати: їх число буде залежати від масштабності висновків вашого дослідження, а також від методів статистичної обробки данних.Мінімальное кількість учасників, як правило, становить 25 осіб.
5
Формулюйте питання таким чином, щоб вони були зрозумілі всім опитуваним, не використовуйте без необхідності наукові терміни і уникайте складних речень. Це полегшить завдання респонденту і знизить час заповнення анкети.
6
Питання можуть бути як відкритими, коли відповідає повинен сам сформулювати свою відповідь, так і закритими, коли пропонується вибрати один або кілька варіантів з вже запропонованих відповідей. Можна складати комбіновані питання, які будуть включати в себе варіанти відповіді і строчку «свій варіант».
7
Розташовуйте питання в такій послідовності, щоб найважчі для сприйняття знаходилися в середині, а більш легкі - в кінці і на початку анкети. Це правило складання анкет пов'язано з особливостями запам'ятовування і сприйняття інформації, сформульованими Еббінгаузом.
8
В кінці анкети обов'язково подякуйте респондента за участь.
Корисна порада
Для зручності та економії ресурсів можна провести анкетування в соціальних мережах.