Як зробити домашній сир. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Приготувати якісний сир в домашніх умовах зовсім не складно. Головне - придбати свіже домашнє молоко.
Інструкція
1
Молоко потрібно прокип'ятити, а потім охолодити до температури в 32-36 градусів. Вимірявши температуру один раз спиртовим термометром (без дерев'яної оправи), надалі можна її визначати, полив трохи молока на палець. Щоб охолодити молоко, ємність із ним ставлять у велику каструлю з холодною водою. Тепер потрібно вибрати спосіб приготування сиру - із закваскою або без.
2
Якщо готувати без закваски, то каструлю, прикривши кришкою, ставлять на ніч в тепле місце. Увечері наступного дня її поміщають в каструлю більшого обсягу, наповнену водою. Конструкція, встановлюється на підставці на пліте.Нагревают скисле молоко на слабкому вогні. Коли в більшій каструлі закипить вода, ви побачите, що між стінками меншою каструлі і скислим молоком почне утворюватися жовтувата сироватка. Це означає, що напівфабрикат можна знімати з вогню. Маса скислого молока повинна бути досить щільною, желеподібної, з бульбашками повітря всередині. Вам залишиться почекати, поки вона природним чином охолоне, розсікти її на частини, викласти на подвійну марлю і, зв'язавши за кути, підвісити над порожньою каструлею для освіти сиру. До ранку він вже буде готовий.
3
Інший спосіб - із закваскою. На стадії остигання кип'яченого молока при температурі в 32-36 градусів, в молоко додають кисле з розрахунку 2-3 ст. л. на 1 л, злегка перемішують металевої ложкою, накривають каструлю кришкою і ставлять у тепле місце. Сквашивание молока в цих умовах відбувається набагато швидше. Далі - нагрівати на водяній бані до виділення сироватки (як в першому способі). Готовий згусток повинен бути зверху гладеньким, сироватка - прозоро-жовтого кольору. Що стосується щільності сиру, то це залежить від смаку. При бажанні отримати щільний сир - на напівфабрикат в марлі потрібно покласти оброблену окропом дощечку з вантажем.
Зверніть увагу
Не використовуйте для приготування сиру необроблене або випадково скисле сепароване молоко. Недоброякісний сир, майже цілком складається з білка, обіцяє важкі отруєння, пам'ятайте про це! Приготування сиру - як випічка млинців. З першого разу ні в кого не виходить. Якщо ви недоквасіте молоко, сир вийде слабким, прісним і позбавленим смаку, сироватка з нього буде виділятися погано: переквасіте - стане кислим.
Корисна порада
Зберігати сир потрібно в холодильнику, як сметану. Але не більше двох днів. Після закінчення цього часу його вже не можна їсти сирим, краще приготувати сирники.