Як налаштовувати гірськолижні кріплення.

У новачків у гірськолижному спорті найбільше запитань викликає настройка кріплень на їх лижах. Задача кріплень - забезпечити надійний зв'язок черевика з лижею в межі настроюються вами навантажень. У будь-якому кріпленні налаштовується тільки два показника - це сила відстрілу і зазор фіксуючих губок. Використовуючи наступні поради, ви з легкістю налаштуєте дані параметри.
Інструкція
1
Сила відстрілу являє собою граничну навантаження на кріплення, при перевищенні якої кріплення відстібує черевик. Для настройки використовуються спеціальні шкали, встановлені на передній і задній частині кріплення . Ціна одного розподілу - 10 кілограм. Сила відстрілу налаштовується не за вагою тіла, а по жорсткості м'язів і зв'язок вашої ноги, адже саме їх призвано захищати кріплення. А вони далеко не завжди пропорційні вашому вазі. Тому, якщо ви вперше купили лижі, то не варто поспішати і закручувати кріплення на велике навантаження, посилаючись на велику вагу - це може привести до майбутніх травм.
2
Спершу рекомендується починати приблизно з 30-40 кілограм зусилля з подальшим збільшенням значення. Пам'ятайте про те, що для носка й п'яти навантаження розділена. На перших порах ви можете налаштовувати їх однаково, але з плином часу у вас з'явиться власне розуміння налаштувань і виробиться ваша персональна техніка. Не варто сильно прислухатися до професіоналів, адже у них свої власні переваги і копіювання налаштувань призведе лише до травм.
3
Налаштування зазору фіксують губок присутня не на всіх моделях кріплень. Зазвичай вона встановлюється тільки на професійних моделях. Дана настройка використовується для того щоб вирівнювати положення ноги при сточуванні черевика. На початковому етапі ви врядли будете сточувати черевик, тому до пори краще взагалі не чіпати цей параметр. За замовчуванням зазор встановлюється під стандартні черевики.