Як накреслити викрійку.

Викрійка - це те, що є основою шиття. Без неї неможливо створити стильну і гарний одяг. І саме з її виготовленням пов'язані основні проблеми в шиття. Адже дуже багато початківці швачки часто навіть не уявляють, як саме потрібно креслити викрійку .
Вам знадобиться
  • пергамент (калька);
  • карандаш;
  • линейка;
  • сантиметр;
  • мерки
Інструкція
1
Спочатку зніміть всі мірки. Адже для того щоб расчертить викрійку знадобляться вони знадобляться в першу чергу. Також необхідно вибрати модель одягу, яку ви будете шити. Це може бути сукня, спідниця, блузка, піджак і т.д.
2
Креслити викрійку можна або на прозорій кальці, або на папері в клітинку. Також вам знадобиться сантиметр або лінійка. Відповідно до обраної моделлю потрібно починати будувати креслення. Побудова креслення найкраще починати від лінії плану - а це горизонтальна лінія. Пам'ятайте про те, що всі розрахункові виміру визначають в сантиметрах, а називають точками. Щоб викрійка не захаращувати, поруч з номером точки слово "см" не пишуть, так як це буде захаращувати весь креслення, і в ньому складно буде розібратися. А неправильно поставлена крапка повністю спотворить весь креслення.
3
прорисовуючи викрійку на папері, не забувайте про величинах, які необхідно додати до всіх розмірами вашого майбутнього виробу (це можуть бути скіс плеча, вільне облягання і багато інших). Саме в цьому і полягає простота побудови викрійок - якщо ви навчитеся робити креслення для одного виду виробів, для інших моделей такого ж типу вам потрібно буде змінювати тільки розрахункові величини. Також обов'язково вкажіть напрям ниток вироби - часткові, поперечні, косі. Позначте і лінію згину матеріалу, і місце пролягання швів.
4
Акуратно ведіть лінії для пройм (це стосується тих моделей, де пройми передбачені, наприклад, для сукні) або блузки. Також не забудьте і про прорісовиваніе виточок, інакше ваше виріб не сяде за розміром не вас. Після того, як ви побудуєте викрійку , перевірте її на правильність розрахунків.
5
На тканину викладайте викрійку на відстані один від одного, рівним відстані додавання на шви. При крої пам'ятайте про те, що вирізати тканину необхідно, додаючи кілька сантиметрів для подальшої обробки. Так, наприклад, по лінії боки і плечей така прибавка складає 2 см, по вирізу пройми - 1 см, горловини - 1 см, в залежності від того, якого типу виріб ви шиєте, на підгин його потрібно від 1 до 6 см. До всіх іншим лінія розрізів зазвичай додають 2-4 см.
Є кілька способів підкорювати небо. Один з них - зайнятися виготовленням радіокерованих моделей. Ті, хто підняв у небо хоча б один літак, зроблений своїми руками, вже ніколи не кине це захоплююче заняття.
Інструкція
1
Сьогодні є звідки вибрати і є що вибрати. Приміром, модель одного з кращих радянських винищувачів ЯК-3. Визначаючи розміри майбутньої моделі, виходите з потужності двигуна об'ємом 2.5 см3. Вони вийдуть наступними - розмах крила 1150 мм, довжина - 950 мм.
2
Відповідно до креслення зробіть рейки і виріжте стельової плитки нервюри. Проріжте в нервюрах отвори для рейок-лонжеронів і склейте їх столярним клеєм, або «Драконом» або «Титаном».
3
Потім приготуйте листи 500х500 мм і виріжте з них нижні половинки обшивки крила. Підсилювачі нервюр і кріплення стійок шасі краще зробити з бруса липи або осики. Далі вирізаєте верхні половинки і виробляєте обтяжку верхньої поверхні крил.
4
Коли обтяжки висохнуть, можете приступати до виготовлення передніх кромок крил, для чого до передньої частини крил приклейте декілька смужок з стельового матеріалу. Після цього сполучаєте обидві половинки і підсилюєте місце склейки за допомогою фанерних вставок.
5
Моторний відсік рекомендується зробити з осикових брусків і фанери товщиною 2 мм. Готові деталі після склейки добре обробіть наждачним кругом і наждачним папером. Після цього можете приклеїти до носової частини щічки, а потім і другий шпангоут. Щоб деревина не псувалася від бензину і масла, покрийте внутрішню поверхню моторного відсіку нитролаком.
6
Коли каркас склеєний, обтягували його стельовим матеріалом. Обтяжка проводиться в кілька прийомів. По закінченні обтяжки усередині фюзеляжу розміщуєте кермові машинки всіх органів управління з можливістю їх можливої швидкої заміни. В якості кріплень скористайтеся обрізками рейок потрібного перетину.
7
З двох шарів стельового матеріалу робите хвіст і рулі. Для обтягування моделі візьміть звичайну плівку відповідного кольору. У місцях з'єднання плівок слід робити невеликий нахлест приблизно 3мм. Пофарбувати літак ви можете за допомогою фарбопульта або балончика з фарбою. Апаратуру радіоуправління краще придбати в магазині.