Як промивати струменевий картридж. Як зняти кришку зі струминного картриджа.

Виробники струменевих принтерів отримують більше прибутку з продажу витратних матеріалів для них, ніж від реалізації самих принтерів. Але багато користувачів вважають ціни на оригінальні картриджі несумісними з рівнем своїх доходів, внаслідок чого з'явилися "альтернативні" способи заповнення витрачених расходников. Більшість струменевих картриджів можна заправити після спустошення, але перед цим необхідно деякі з них промити. Зробити це цілком реально в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Гострий ніж, клей, медичний шприц, багато проточної води.
Інструкція
1
Струменеві картриджі зазвичай потребують промиванні в декількох випадках: - перед заправкою картриджа чорнилом, відмінними від попередніх, наприклад по типу або фірмі-виробнику. Це робиться для запобігання можливої хімічної реакції між різними чорнилами; - При заправці старого, давно не використовуваного картриджа, чорнило в якому встигли загуснути і засохнути; - Для відновлення всмоктуючих властивостей губки, що утримує чорнило, після декількох перезаправок.
2
Першим ділом з допомогою гострого ножа необхідно зняти з картриджа верхню пластикову кришку. Робити це, як, в принципі, і всі наступні дії, краще над газетою, розкладеної в декілька шарів, або клейонкою. Процедура не особливо складна, але може виявитися вельми брудною, адже якась частина чорнила все-ж напевно в корпусі картриджа залишилася. Губки для фарби виймаються і кладуться в ванночки (баночки, стаканчики - непринципово) з чистою водою. Корпус картриджа, включаючи всі доступні отвори, такі як сопла, акуратно промивається теплою водою за допомогою звичайного медичного шприца. Після цього всі деталі залишаються для просушки.
3
Вийняті з корпусу картриджа губки необхідно добре промити у великій кількості проточної води доти, поки з них не почне текти чиста вода. Після промивання губки збережуть забарвленість, але відтінок кольору стане помітно світліше. Остаточне промивання в ідеалі виконується в дистильованої воді, після чого губки потрібно віджати і висушити. Власне, все: висохлі губки ставляться в картридж на свої місця, кришка закріплюється клеєм, картридж промитий і готовий до заправки.
Корисна порада
Якщо чорнило в картриджі закінчилися не більше доби тому, а знову закачується чорнило такі ж - промивку можна не виконувати.