Як поштукатурити стелю.

Сьогодні оштукатурені стелі «втрачають» свої позиції. Більшою популярністю користуються дворівневі або натяжні. Однак, якщо того вимагає інтер'єр або таке ваше бажання, то зробити цю роботу новачкові буде не так просто. Головне, запастися необхідними матеріалами та інструментами, а також знати технологію виконання штукатурних робіт.
Вам знадобиться
  • - суха штукатурна суміш
  • - перфоратор
  • - маячки
  • - кельма
  • - правило
  • - рівень
Інструкція
1
Перед тим як штукатурити стеля , підготуйте його до роботи: размойте, якщо він був пофарбований побілкою, або зніміть старі шпалери, якщо він був обклеєний. Після цього просушіть його поверхню і покрийте грунтом «Бетон-контакт», який додасть стелі шорстку поверхню і дозволить триматися на ньому розчину.
2
Щоб стеля був рівним, штукатурьте його по маяках, за допомогою алюмінієвого правила розміром 150 см. Не використовуйте довгі правила, бо це незручно в роботі. Воно буде упиратися в стеля , і тим самим заважати вам знімати з нього надлишки штукатурки.
3
За допомогою рівня знайдіть найнижчу точку на стелі і відбийте шнурки пряму лінію, від одного краю стелі до іншого. Потім на цю лінію накладіть гіркою густий розчин через кожні 10-15 см. Перші маячки виставите уздовж стелі так, щоб залишався зазор 8-10 см між маячками та стіною - це потрібно для роботи правилом. Потім виставляйте паралельні маячки на відстані 80-100 см один від одного.
4
Прикладіть маячок на гірки розчину, притопити його злегка і виставте за рівнем. Наступний маячок виставляйте так, щоб одна частина рівня лежала на готовому маячки, а інша його частина лежала на тому, який виставляєте. Нівелір повинен встановитися чітко посередині рівня. Зробіть (замаячьте) так весь стеля і дайте йому висохнути. Коли розчин застигне, він зміцнить маячки, і ви можете сміливо починати штукатурити.
5
Розведіть суху штукатурну суміш, як написано на пакеті, за допомогою перфоратора, дайте їй постояти, і знову все ретельно перемішайте. Подумки, виділіть ділянку рівний одному квадратному метру і за допомогою кельми (шпатель з ручкою зверху) намащуйте розчин на стеля так, щоб весь намічений ділянку був покритий сумішшю без перепусток. Потім призначте правило до маячкам і, рухаючи його на себе хвилеподібними рухами, зніміть надлишки суміші. Якщо розчин не достатньо укрив поверхню, додайте його і знову протягніть правилом.
6
Завдяки маячкам ви легко впораєтеся зі штукатуркою стелі і досягнете рівною і гладкою поверхні. Далі просушіть стеля , прошкурьте його великої шкіркою і заґрунтуйте грунтом глибокого проникнення.
7
Для того щоб штукатурити стеля , забезпечте себе заввишки. Зробіть козлики або скористайтеся столом. Будьте обережніше при роботі з розчином, надіньте гумові рукавички і захисні окуляри.