Як провести сертифікацію.

У російському законодавстві передбачена сертифікація готових товарів і послуг, що надаються. Основною ідеєю сертифікації є поліпшення якості товарів і послуг. Крім цього вона є суттєвою частиною бізнесу будь-якої організації, дозволяючи підвищити імідж компанії і залучати нових інвесторів. Також система сертифікації надає можливість співпрацювати з іноземними фірмами, є перевагою в тендерних торгах і обов'язковою умовою для отримання військового або держзамовлення.
Вам знадобиться
  • Перелік внутрішніх документів організації системи якості, заявка на здійснення сертифікації, політика заявника в сфері якості, схеми структури організації та внутрішньої служби якості, анкета з питаннями для попереднього обстеження, відправні дані організації для проведення попереднього обстеження стану виробництва підприємства.
Інструкція
1
Оберіть спеціалізовану організацію з наявних на російському ринку для початку процедури сертифікації. Обрана організація повинна бути незалежною у перевірці стороною і володіти акредитацією в Держстандарті Росії.
2
Підготуйте ряд документів, необхідних для проведення сертифікації вироблених товарів і послуг.
3
Уявіть скомплектувати документацію в обраний спеціалізований орган. Спочатку буде здійснюватися попередня оцінка, яка є першим етапом сертифікації відповідності. Вона проводиться шляхом аналізу даних, зазначених у поданих документах, і потрібна для того, щоб визначити готовність організації до сертифікації. Другим етапом на основі отриманих даних визначається програма перевірки, яка узгоджується фахівцями та керівництвом органу сертифікації.
4
Візьміть участь у нараді і ознайомтеся з складом комісії сертифікує організації. Також на даній нараді можливо ознайомлення та погодження з програмою перевірки, якщо сертифікуюча організація вважатиме це за необхідне. Узгодження програми проводиться в рідкісних випадках, щоб мати можливість об'єктивно провести сертифікацію . Обов'язковим пунктом програми є різні випробування, які можуть виявити невідповідності до вимог обов'язкової сертифікації. Потім проводиться сама перевірка організації та її систем якості, в процесі якої збираються і аналізуються фактичні дані. На підставі результатів перевірки складається акт.
5
Сплатіть в порядку, який встановлений законодавчо Держстандартом Росії, проведену органом сертифікації роботу.
6
Отримайте готовий сертифікат, який підтверджує, що сертифікована продукція і послуги вашої фірми відповідають встановленим вимогам.
Зверніть увагу
Сертифікація проводиться як в обов'язковому порядку, якщо це предустановленно для даної категорії продукту або послуги, так і в добровільному порядку, якщо в цьому зацікавлена сама компанія.