Як навчитися організувати себе. Як навчитися бути організованим.

Ви вічно кудись поспішаєте, але при цьому нічого не встигаєте і скрізь запізнюєтеся? Ви жалкуєте, що в добі тільки 24 години? Ви не розумієте, як іншим людям вдається виконати всі поставлені перед собою завдання? А між тим, це цілком можливо. Головне - правильна організація дня і управління своїм часом. Осягнути хитрості тайм-менеджменту не так вже й складно. Якщо ви хочете навчитися організовувати себе, то є кілька порад, як це можна зробити.
Інструкція
1
Планування вашого робочого і особистого часу допоможе вам стати більш успішною людиною. Ви будете більше встигати зробити, а значить і ваша продуктивність зросте. Візьміть чистий аркуш паперу і випишіть всі завдання, які вам потрібно зробити протягом дня. Визначте приблизну кількість часу, який вам буде потрібно для виконання тієї чи іншої справи. Спочатку вам буде важко дотримуватися цього плану, оскільки, по-перше, потрібно буде не забувати, постійно звірятися з ним, а по-друге, можливо, ви не зумієте правильно оцінити час, який потрібний на виконання ваших обов'язків. Але методом проб і помилок ви зможете в результаті скласти ефективне розклад свого дня.
2
При складанні плану на день визначте головні і другорядні завдання. Починайте з виконання найскладніших, навіть якщо вони не особливо приємні. Але й про другорядні обов'язки забувати не варто, інакше може вийти так, що ви будете відкладати легкі завдання на потім, в результаті їх збереться багато, і потрібно буде витрачати час уже на їх виконання.
3
Розділіть всі завдання на термінові і не дуже. Природно, пріоритет у виконанні потрібно віддавати першим, але знову ж таки не забувати про другу. Якщо завдання не потрібно виконувати прямо зараз, це не означає, що про нього можна забути. Інакше ризикуєте накопичити багато таких завдань, які несподіваним для вас чином з другої категорії перейдуть в першу.
4
Навчіться говорити «ні». Постежите за собою, може бути, ви нічого не встигаєте зробити для себе, так як займаєтеся чужими справами і проблемами? Тоді вміння відмовляти заощадить вам масу часу. І не треба боятися образити людину. Якщо сказати «ні» впевнено і при цьому аргументувати свою відмову, то ніхто образиться.
5
Навіть при авралі намагайтеся залишатися спокійним. У паніці ваша продуктивність впаде, так як ви не будете знати, за що вам хапатися в першу чергу. У цій ситуації краще сісти, постаратися заспокоїтися, а потім оцінити обсяг і рівень роботи, виділити важливі і термінові завдання і зайнятися їх виконанням.
Корисна порада
Навіть якщо ви не працюєте, а сидите вдома, то принципи тайм-менеджменту можна застосувати і для успішного ведення домашнього господарства. Головне - вміти розставляти пріоритети між справами і слідувати складеним планом.
Мрія, так і залишилася мрією. Цього можна уникнути і навіть точно запланувати, коли ваше бажання збудеться. Фантастика? Ні, реальність.

Для початку усвідомте різницю між повсякденними потребами і вашими особистими устремліннями. Ви будете працювати з останніми.

Якщо їх безліч - розділіть їх за ступенем важливості для вас і почніть з найпростішого, поступово наближаючись до найважчого. Не намагайтеся зробити все одночасно.

Важлива і формулювання вашої мети. Чим точніше ви визначите її, тим чіткіше вона вляжеться у вашій голові.

Навпроти кожного бажання напишіть терміни його виконання, хоча б приблизно. Врахуйте, що справи в списку ви будете виконувати по черзі.

Тепер у вас є точний упорядкований план, розклад мрій. Дотримуйтеся його. Адже якщо буде порядок в голові, буде порядок і в справах.