Як зробити струм.

Для того щоб отримати електричний ток , підключіть провідник до джерела електричного поля (джерелу ток а). Найбільш популярними є гальванічні елементи, термобатареи та генератори. Всі вони перетворять різні види енергії в електричну.
Вам знадобиться
  • Мідні та алюмінієві провідники, дугоподібний магніт і ємності різних обсягів.
Інструкція
1
Отримання ток а за допомогою гальванічного елементаЧтоби зробити гальванічний елемент, візьміть звичайне відро, наповніть його землею і рясно полийте її концентрованим соляним розчином. Після чого вставте по краях відра мідну і залізну пластину. Приєднаєте вольтметр і переконайтеся в наявності напруги. Поєднавши послідовно кілька таких елементів, можна отримати ток , достатній для зарядки мобільного телефону.
2
Для створення більш складного гальванічного елемента візьміть звичайну півлітрову банку і насипте на її дно мідного купоросу. Потім опустіть мідний дріт, згорнуту в спіраль, з заізольовані кінцем, який виводиться з банки. Залийте цю конструкцію водою і накрийте кришкою з цинкової пластиною, яка знаходитиметься в верхній частині банки. Приєднаєте вольтметр до мідного (позитивному) і цинковому (негативному) електродів - він покаже напругу. З'єднайте їх провідником, і в ньому потече електричний ток .
3
Отримання ток а в термогенератора Візьміть два провідника з константана (сплаву нікелю і міді) і заліза і спаяти їх з двох кінців. Потім розріжте один, наприклад, залізний, і встановіть чутливий амперметр в вийшла ланцюг. Після цього нагрійте один з спаяних кінців. Амперметр покаже наявність ток а в ланцюзі - вийшов термогенератор. Зробивши кілька таких контурів, і з'єднавши їх паралельно з амперметром, можна добитися значного збільшення сили ток а. Якщо ні константана, замініть його міддю, але ефект від такого термогенератора буде гірше.
4
Отримання ток а за допомогою магнітного поляМежду полюсами потужного постійного дугообразного магніту розташуйте рамку з мідного провідника, яку можна обертати на двох м'яких провідниках, підключених до міліамперметру. Обертайте рамку рукою, і в провіднику з'явиться електричний ток , що відіб'ється на свідченнях миллиамперметра. Для того щоб м'який провідник не скручувався, до кінців рамки припаяйте два мідних кільця, а на провідники встановіть щітки. В цьому випадку рамку можна буде обертати як завгодно довго. Для збільшення значення одержуваного ток а, використовуйте більше витків дроти в рамці - сила ток а збільшиться пропорційно до їх кількості.