Як осідлати коня.

Верхова їзда стає все більш доступною і популярною. І це не дивно, адже важко знайти більш корисне проведення часу. Прогулянки верхи - прекрасний спосіб повністю зняти стрес і накопичену втому, підвищити свою фізичну підготовку. Але кінь - це жива істота, і для того, щоб знайти спільну мову, треба вміти доглядати за нею. В першу чергу навчитеся правильно сідлати кінь , це зовсім просто.
Вам знадобиться
  • - сідло;
  • - вальтрап;
  • - подперсье.
Інструкція
1
Переконайтеся, що на спині коня немає бруду, грудок, подряпин і потертостей. Просто проведіть по крупу долонею, щоб визначити це.
2
Покладіть вальтрап на холку, як можна ближче до голови коня. Потім обережно нахиліть його вниз по крупу. Це робиться для того, щоб розгладити шерсть. Якщо відразу класти вальтрап на місце, шерсть під ним може загорнутися і доставляти коні незручність під час руху.
3
Попруга і стремена загорніть і покладіть на сідло. Це потрібно для того, щоб уникнути попадання попруги під сідло. Крім того, вільно впало стремено може грюкнути кінь по крупу з правого боку і налякати.
4
Покладіть сідло на холку коня якнайвище, а потім акуратно скотилася його назад, так щоб з-під сідла попереду виступало як мінімум 2 см вальтрапа. Якщо ви випадково зрушите сідло занадто далеко назад, підніміть його і перекладіть знову. Не можна рухати сідло по спині коня "проти шерсті".
5
Опустіть праве стремено і попругу. Простягніть попругу під животом коня на ліву сторону і всуньте шкіряний ремінь з лівої сторони в кільце попруги. Переконайтеся, що сідло лежить рівно, і не стосується тіла коня ніякими частинами. Сідло повинно повністю лежати на вальтрапа.
6
При використанні подперсья, перш ніж затягувати попругу, протягніть її в петлю. Між попругою і плечем коня має бути відстань рівну ширині долоні. Інакше подпруга буде тиснути і заважати руху.
7
Затягуйте попругу з лівої сторони поступово, щоб не налякати кінь . Чи не перетягуйте. Щоб перевірити, наскільки сильно затягнута подпруга, просуньте під пряжку два пальці. Вони повинні проходити вільно. Сідло повинно щільно триматися на спині коня.
8
Якщо ви використовуєте задню попругу, то затягуйте її в останню чергу і не сильно. Вона повинна бути не затягнутою, а скоріше вільною. Щоб вона не бовталася і не зсувалася в пахову область, прикріпіть її до передньої Попруга за допомогою спеціального маленького ремінця.
9
Перед тим, як сідати в сідло, перевірте передню попругу ще раз. Деякі коні під час седловки «дуються». Потім, коли сідло вже закріплено, кінь розслабляє м'язи живота і кріплення попруги слабшає.
Зверніть увагу
сідлати і виконувати будь-які дії треба з лівого боку від лошаді.Седловку завжди проводите на розв'язках. Не робіть це в денніке, це може бути небезпечно насамперед для вас. Кінь важить чимало, і, злякавшись, вона може серйозно вас травмувати у вузькому просторі.
Корисна порада
Зверніть увагу, щоб довгі кінці будь-яких ременів не бовталися. Під час руху вони можуть дратувати кінь, тим, що будуть шльопати її по крупу. Під час седловки вам доведеться обходити кінь з різних сторін. Не робіть різких рухів, щоб не налякати тварину, не оминайте кінь ззаду. Намагайтеся під час переміщень тримати одну руку на крупі коня і розмовляти з нею, так ви будете заспокоювати її і підтверджувати свою присутність.
Кінь була приручена людиною більше п'яти тисяч років тому. З давніх часів ці сильні, шляхетні й розумні тварини стали надійними супутниками людини. Для того, щоб спілкування з конем приносило обопільне задоволення, необхідно знати, як правильно поводитися з цією твариною.
Інструкція
1
Не дивлячись на свої значні розміри, коні - дуже ніжні і полохливі істоти. Саме тому поводитися з ними потрібно якомога більш м'яко й делікатно.
2
Знайомитися з конем необхідно так: підійдіть до тварини повільно і впевнено, не роблячи при цьому різких рухів. М'яко заговорите з конем. Якщо тварина дозволить, то можна ласкаво почухати йому морду і шию. Дайте коні обнюхати себе.
3
Запропонуйте тварині ласощі. Коні дуже люблять морквину, яблука або солоний хліб. Цукор давати небажано, оскільки у великих кількостях він шкідливий. Простягайте ласощі на розкритій долоні, інакше кінь може випадково прихопити ваші пальці зубами.
4
Іноді для того, щоб встановити контакт необхідний час. Не поспішайте. Нехай кінь звикне до вашого запаху і голосу. Довіра - дуже крихка річ, яку непросто заслужити. Часто буває, що попередні власники погано поводилися з твариною, тому кінь може просто боятися, що ви її ударите. Дайте їй час, щоб вона зрозуміла, що це не так і початку вам довіряти.
5
Після того, як кінь до вас звикла, можна спробувати прокататися на ній верхи. Попросіть інструктора з верхової їзди допомогти вам на перших порах. Надіньте на тварину сідло і вуздечку, виведете коня на вулицю. Обережно сядьте в сідло. Якщо тварина турбується, то не поспішайте, ласкаво погладьте коня і поговоріть з нею ніжним голосом.
6
При перших спробах сісти в сідло попросите інструктора притримати коня за корду. Це необхідно для того, щоб тварина не злякалося і не понесло вас.
7
Починайте спільні поїздки з звичайного кроку. Не поспішайте пускатися в галоп або виконувати якісь трюки, нехай тварина звикне до вас, як до сідокові.
8
Після верхових прогулянок не залишайте кінь осідланої. Розсідлали тварина, подбайте про те, щоб в годівниці і поїлки був корм і свіжа вода. Обов'язково почистите шерсть і зробіть всі необхідні маніпуляції з копитами. Йдучи обов'язково подякуйте свого коня і почастуєте його чимось смачненьким.