Як підняти стрибок.

З ростом популярності таких видів спорту, як стрітбол і паркур, важливість гарного стрибка зросла значно. Важко уявити собі паркурщиків, що не вміє добре стрибати вгору з місця. Однак мало хто володіє цим талантом від природи. Щоб не червоніти перед товаришами, варто добре потренувати м'язи, що відповідають за потужний поштовх ногами.
Вам знадобиться
  • - штанга;
  • - гантелі;
  • - степ-платформа висотою 30 см;
  • - гімнастична лава.
Інструкція
1
Зігніть ноги в колінах і візьміться за штангу хватом зверху. Руки розставте трохи ширше плечей. Спину тримайте прямо. Встаньте. Підйом повинен відбуватися не за рахунок напруги попереку, а за рахунок виштовхування ногами. Зафіксуйте стійку на дві секунди і поверніться назад. Зробіть два підходи по 6-8 повторів.
2
Візьміть гантелі і опустіть руки вздовж корпусу. Сядьте навпочіпки, спину тримайте прямо.Резко витолкніте себе і підстрибніть якнайвище. Приземляйтеся на напівзігнуті ноги, щоб не травмувати суглоби. Зробіть три підходи по 10-12 стрибків.
3
Встаньте лицем до гімнастичної лаві. Підніміть руки, потім відведіть їх назад, немов замахуючись. Прогніться в корпусі і присядьте. Викидайте руки вперед і різким поштовхом встрибуйте на лаву. Спустіться на підлогу. Зробіть 6-8 стрибків.
4
Візьміться за штангу хватом зверху і покладіть її за головою на плечі. Коліна трохи зігніть. Прогинаючи спину, нахиліться вперед, поки корпус не стане паралельним підлозі. Поверніться у вихідне положення. Повторіть 8 разів.
5
Встаньте так, щоб платформа розташовувалася між стопами. Зробіть полуприседание і запригніте на платформу одночасно двома ногами. Злегка підстрибніть і стрибком поверніться у вихідне положення. Намагайтеся не робити пауз між стрибками і чітко контролювати момент приземлення. Зробіть 3-4 підходи по 10-12 повторів.
6
Зробіть випад і встаньте на платформу правою ногою, ліву ногу зігніть в коліні. Руки опустіть вільно, допомагайте ними зберігати рівновагу. Різко підстрибніть вгору за рахунок м'язів стегна. У верхній точці стрибка поміняйте ноги. Тепер на платформі стоїть ліва нога. Не роблячи паузи, знову виштовхни і поміняйте в стрибку ноги. Контролюйте момент приземлення, намагайтеся не вистрибувати високо. Виконайте 4 підходи по 10 стрибків.
7
Покладіть гантель праворуч від платформи на відстані 60-70 см. Встаньте зліва від платформи боком. Перестрибніть її, відштовхнувшись двома ногами. Приземлившись, присядьте візьміть в руку гантель і перестрибніть через платформу назад. Перекладіть обтяження в ліву руку і покладіть його на підлогу. Перестрибніть платформу. Поверніться назад. Знову підніміть гантель і перестрибніть через платформу з вагою. Виконуйте цю вправу без зупинок протягом 30 секунд в швидкому темпі. Зробіть три підходи, відпочинок між підходами - 30 секунд.