Як зробити стіл для тенісу. Як зробити стіл для настільного тннніса.

Серед сучасних видів спорту, популярних як серед дорослих, так і серед дітей та підлітків, особливо улюбленим у багатьох людей є на стольний теніс. Грати в на стольний теніс вміють і люблять багато, так як ця гра захоплююча, розвиває швидкість реакції і тренує відразу кілька груп м'язів. Для того щоб грати в на стольний теніс, необхідно мати не тільки ракетку і кульки, але і спеціальний тенісний стіл. Зробити такий стіл можна власними руками - маючи власний стіл для настільного тенісу, ви позбудетеся від необхідності ходити на стадіон, і зможете грати в домашніх умовах в будь-який час.
Вам знадобиться
 • - два листа шліфованої фанери розміром 1525х1525 мм, товщиною 15-20 мм,
 • - чотири дошки товщиною 25 мм,
 • - два бруска довжиною 3 м з перетином 50х50 мм.
Інструкція
1
Почніть роботу над столом з виготовлення жорсткої рами 220х120 см.
2
Посередині рами розмістіть дерев'яну перекладину. Потім по кутах рами зміцните ніжки стола однакової довжини, використовуючи саморізи і столярний клей. Переконайтеся, що ніжки встановлені симетрично один одному, і стіл міцно стоїть на підлозі або на землі. Обробіть раму і ніжки столу спеціальної антисептичної просоченням по дереву.
3
Стільницю зробіть з підготовленою заздалегідь фанери. Ображати листи фанери до 137 см по одній стороні, а потім з нижньої сторони зміцните на обох аркушах гачки, за допомогою яких ви зможете зафіксувати листи один з одним. Для міцності прикрутите фанерну стільницю до рами саморізами і куточками для меблів. Поверхня фанери відшліфуйте шліфувальною машинкою, а потім відполіруйте і очистіть від пилу і бруду.
4
Покрийте стільницю антисептиком по дереву в декілька шарів, чекаючи висихання кожного шару і відшліфовуючи кожен шар наждачним папером. Доможіться максимально твердою і гладкою поверхні стільниці, щоб тенісний стіл відповідав всім вимогам гри.
5
Обробивши стільницю, встановіть тенісну сітку, яку можна купити в спортивному магазині, за допомогою струбцин. Верхній край сітки повинен відповідати висоті 152,5мм. Встановіть сітку рівно посередині столу на стику фанерних листів. Тенісний стіл готовий.
На стольний теніс - гра захоплююча і захоплююча. Але якщо ви вирішите провести навіть невеликий внутрісімейний дачний турнір, вам знадобиться дороге устаткування - тенісний стіл. Втім, купувати такий стіл зовсім необов'язково; при бажанні можна змайструвати його з простих підручних матеріалів.
Вам знадобиться
 • - два листа фанери;
 • - стругані дошки;
 • - дерев'яні бруски;
 • - цвяхи;
 • - саморізи;
 • - шуруповерт;
 • - молоток;
 • - ножівка;
 • - будівельний рівень;
 • - рулетка ;
 • - наждачний папір;
 • - антисептик;
 • - лак.
Інструкція
1
Підготуйте необхідні матеріали та інструменти. Вам знадобиться два аркуші фанери товщиною 20 мм, з яких буде виконаний корт (стільниця). Не обійтися без добре заструганих дощок товщиною 30 мм. Для виготовлення стійок використовуйте будівельний брус перерізом 70х100 мм. Запасіться також інструментом для роботи по дереву і кріпильними елементами (цвяхами, саморізами).
2
Виготовте підставки для майбутнього столу. Зручно змайструвати їх, взявши в якості прототипу будівельні козли. Їх знадобиться двоє. З дерев'яних брусків виготовте по чотири ніжки козлів. При цьому витримуйте висоту, яку повинен мати тенісний стіл (760 мм). У верхній частині між ніжками козлів помістіть горизонтальний брус. Ніжки стійки скріпіть між собою перекладинами. Для більшої стійкості прокладете брусок також і між цими перекладинами. Всі елементи конструкції надійно скріпіть між собою саморізами і цвяхами. Основна вимога до стійок - бути гранично стійкими і не хитатися.
3
Приготуйте корт. Акуратно випиляєте з фанерних листів дві половинки столу. Розмір стандартного тенісного столу в зборі становить 2740х1525 мм. Тому довжина кожної половинки стільниці повинна скласти 1370 мм. Випилюючи заготовки, дійте ножівкою обережно, щоб не утворювалися задираки і відколи матеріалу.
4
Підберіть рівне чисте місце, на якому буде встановлено стіл. Навколо столу повинен бути вільний простір, щоб не утрудняти рухів при грі. Приблизний розмір ігрового майданчика становить 5 на 7 м.
5
Встановіть козли-стійки, щоб вони розташовувалися на одному рівні і строго горизонтально. Відстань між стійками повинно бути таким, щоб на кожну з них спирався центр листа стільниці.
6
По краях стійок укладіть дві дошки по довжині стільниці і прикрутіть їх до козлам саморізами. На це підстава укладіть листи фанери, зістикуйте їх і прикрутіть до дощок.
7
Стільницю гарненько відшліфуйте наждачним папером і покрийте антисептиком. Потім покрийте поверхню фарбою і лаком. Тепер залишилося підготувати сітку, тенісні м'ячики, пару ракеток і в ході чесного поєдинку визначити, хто стане чемпіоном на новенькому корті.