Як написати лист на німецькій мові. написати офіційний лист на німецькому.

Ви працюєте у фірмі, яка співпрацює з німецькими компаніями? У вас є друзі з Німеччини, Австрії чи Швейцарії? В умовах активної глобалізації такі випадки складно назвати рідкістю. Однак, навіть якщо ви непогано висловлюватися на мові Шиллера і Гете, з написанням листів на німецькому мові у вас можуть виникнути проблеми. Так як же грамотно оформити приватне або офіційне лист на німецькому мові ?
Інструкція
1
Існує два види кореспонденції - особиста і офіційна. Для кожної категорії листів існують свої власні правила і вирази. Отже, якщо ви пишете приватне лист своїм друзям або німецькомовним родичам, то вам необхідно враховувати наступні моменти. У правому верхньому куті пишеться місце і час відправлення листа, наприклад, Moskau, 11.Mai 2011. На наступному рядку пишеться звернення до адресата. Якщо ваш адресат жіночої статі, то варто звернутися до неї Liebe (наприклад, Liebe Claudia). Якщо ж ви пишете лист чоловікові, то варто вжити прикметник Lieber (наприклад, Lieber Tomas). Після звернення розташовується текст листа, який розбивається на тематичні абзаци. Закінчується лист традиційними побажаннями, наприклад, Viele Gru? E, Herzliche Gru? E і так далі.
2
Офіційна кореспонденція німецькою мові регламентується більш строгими правилами. У шапці листа необхідно надати інформацію про отправітеле- ім'я, прізвище, вулицю, номер будинку, номер квартири, поштовий індекс, назва міста і країни. Потім вам необхідно пропустити один рядок і вказати дані адресата: його ім'я і прізвище, або назву фірми, абонентська скринька або адреса, індекс, місто і країна. Звернення до адресата буде залежати від її статі. Якщо ви пишете лист жінці, то звертаєтеся до неї Sehr qeehrte Frau _______. Якщо лист адресується чоловікові, то до нього варто звернутися Sehr qeehrter Herr____. Якщо ви точно не знаєте підлогу адресата, то можна оформити звернення так: Sehr qeehrte Damen und Herren. Після звернення йде текст листа, який завершується стандартним побажанням Mit freundlichen Gru? En. Після побажання ставиться підпис відправника, а також прізвище з ініціалами.
3
Пам'ятайте, що ні в офіційних, ні в особистих листах не допускається написання з «червоного рядка». Крім того, перед відправкою листа обов'язково перевірте його на наявність орфографічних помилок і описок.