Як вирізати ложку.

З ручною роботою зазвичай пов'язують незвичайні і яскраві предмети мистецтва, але насправді власними руками можна виготовити не тільки декоративну річ, але й предмет практичного і побутового призначення. Наприклад, в техніці різьби по дереву кожен легко зможе вирізати звичайну ложку , яку можна подарувати друзям в якості сувеніра, а можна використовувати за призначенням.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний брусок або палиця з прямими волокнами без сучків (наприклад, березова гілка),
  • - хороший ніж для різьблення по дереву,
  • - маркер,
  • - фреза,
  • - лак для дерева
  • - наждачний папір.
Інструкція
1
Довжина дерев'яної заготовки повинна трохи перевищувати плановану довжину ложки. За допомогою ножа стесати одну сторону заготовки, так, щоб на ній утворилася зрізана площину по всій довжині - згодом ця площина утворює тильну частину ложки.
2
Обробіть тильну сторону, роблячи її більш плоскою і згладжуючи її ножем. Потім продовжите обробляти майбутню ложку , надаючи її ручці потрібну форму - так, щоб кінчик ручки мав невелике потовщення, а також, щоб на кінці заготовки залишалося достатньо дерева для того щоб вирізати основну частину ложки з поглибленням.
3
Після того як рукоять ложки буде вирізана, починайте вирізати заглиблення, направляючи руху ножа від країв до центру заготовки. За допомогою маркера намітьте лінії округлої частини ложки і починайте надавати їй основну форму. Коли ложка придбає потрібні обриси, і коли будуть сформовані основні лінії, обробіть її наждачним папером, а потім за допомогою фрези виберіть невелику кількість дерева на місці планованої виїмки.
4
Також замість фрези можна використовувати леза для різьблення по дереву і акуратно вирізати заглиблення в ложці за наміченим контуру. При вирізанні поглиблення стежте за тим, щоб ніж не виходив за межі накресленого контуру виїмки. Поглиблюйте виїмку до тих пір, поки ложка не набуде потрібну глибину.
5
Слідкуйте також за тим, щоб її стінки не вийшли занадто тонкими. Доопрацювати ложку - відшліфуйте її наждачним папером, як великої, так і дрібної, а також відполіруйте внутрішню поверхню поглиблення.