Як дізнатися розмір шапки. розмір голови і розмір капелюхи таблиця.

Зовнішній вигляд одягу та зручність її в шкарпетці в чому залежить від того, наскільки правильно підібраний розмір. Це стосується як основний верхньої або нижньої одягу, так і аксесуарів на зразок головних уборів або рукавичок. Але якщо свій розмір одягу звичайно відомий всім хоча б приблизно, такі тонкощі, як розмір шапки, часто упускаються з виду. Проте, знати ці розміри важливо, особливо при видалених покупках через інтернет або по каталогам.
Вам знадобиться
  • сантиметрова стрічка, дзеркало, таблиця розмірів
Інструкція
1
Звичайно, підбирати будь-який головний убір найкраще при безпосередній примірці. Але не завжди це буває можливо. Часто ми купуємо речі без примірки, замовляючи поштою або інтернету. Іноді доводиться купувати шапочку дитині в його відсутність, коли приміряти так само неможливо. У всіх цих випадках необхідно максимально точно знати необхідний розмір.
2
Дізнатися розмір шапки досить просто, для цього потрібно всього лише виміряти обхват голови і порівняти отриману величину з таблицею розмірів головних уборів. Для вимірювання знадобиться звичайний кравецькі метр (сантиметрова стрічка) і дзеркало, якщо вимірювати ви плануєте свою голову.
3
Обхват голови вимірюється по окружності черепа, при цьому сантиметрова стрічка повинна пройти спереду по лобовим горбах приблизно на 1,5-2 см. Вище лінії брів, над вушними раковинами з боків і м'яко охопити потилицю. Сильно натягувати сантиметр не потрібно, але й вільно провисати він не повинен. Отриманий результат буде відповідати вашому розміру голови.
4
Існують як загальні стандартні міжнародні розміри головних уборів, так і свої для окремих країн. Точне відповідність тому чи іншому розміром можна дізнатися з таблиці розмірів. Зокрема в Росії прийнято позначати розмір шапок і капелюхів в сантиметрах, відповідних охопленню голови. Міжнародні і стандартні американські розміри виражаються в буквах: S = 53-54 см .; M = 55-56 см .; L = 57-58 см; XL = 59-60 см. У Великобританії та Західній Європі в цілому прийняті розміри головних уборів, виражені в дюймах. Дізнатися їх точні відповідності можна в таблицях розмірів.
5
При виборі головного убору, якщо ви сумніваєтеся в точності розміру, завжди слід вибирати річ трохи більшого розміру, щоб не зіткнутися при носінні з неприємним відчуттям здавлювання голови. Особливо це важливо, коли справа стосується вибору шапочки для дитини. Та й для дорослої людини занадто тісний шапка може створити масу незручностей.