Як набрати вагу дитині.

У дітей нерідко зустрічається недобір в вазі . Вирішити цю проблему часом досить складно, адже якщо у дитини поганий апетит, його просто неможливо примусити їсти. Перш ніж сприяти збільшенню ваги, проконсультуйтеся з педіатром. Якщо не вистачає всього 1-3 кг, а статура у дитини крихке, то й зовсім не потрібно переживати з цього питання. Коли помічається явне відхилення в вазі , зростанні і розвитку кісткової тканини, необхідно забезпечити малюка особливим режимом дня і харчуванням.
Інструкція
1
Найчастіше недолік в вазі з'являється у дітей молодшого шкільного віку. Відбувається це через адаптації до нових умов, стресів і нерегулярного харчування. Слідкуйте за тим, щоб дитина спала не менше 8 годин на добу, 6 годин для дитячої психіки зовсім мало. Так ви зможете уникнути нервового виснаження малюка, за рахунок якого і відбувається втрата в вазі .
2
Забезпечте регулярне та збалансоване харчування дитині. У раціон обов'язково має входити: м'ясо, риба та яйця. Потрібна саме якісна білкова їжа, а не її замінники. Звичайно, давати сою, боби, горох, картоплю та інші овочі теж потрібно, але вони повинні складати не більше 60% від усього раціону. Дітям необхідні молочні продукти. Якщо ваша дитина геть відмовляється від них, то спробуйте давати йому солодкі дитячі йогурти, які не тільки багаті природними речовинами, але ще збагачені кальцієм і фтором.
3
Якщо у дитини поганий апетит, давайте йому за 30 хвилин до їжі таблетку аскорбінової кислоти. Її можуть замінити цитрусові фрукти, але тільки в розумних кількостях. Інакше дитина все одно відмовиться від їжі, так як у фруктах містяться цукри, які теж можуть збивати апетит. В аптеках є спеціальні сиропи, які поліпшують апетит. Давати їх можна з раннього віку, особливо дітям з нестачею в вазі .
4
Деякі діти займаються спортом, притому навантаження деколи непомірні для них. В результаті цього вага знижується, так як харчування не може компенсувати втрати калорій. Слідкуйте за тим, щоб малюк не пропадав на різних секціях, все має бути в міру і звичайною фізкультури в молодшому віці цілком достатньо.
5
Давайте малюкові спеціальні дитячі вітаміни, вони необхідні для зростаючого організму. Якщо після всього цього вага не почав прибувати або малюк так і відмовляється їсти, то покажіться педіатра. Можливо, лікар дасть направлення на аналізи. Іноді нестача ваги пов'язаний з паразитами в кишечнику або іншими захворюваннями. Ну а якщо все гаразд, просто заспокойтеся, значить, у вашого малюка така конституція або легкі кістки.