Як переробити файлову систему.

Файлова система носія інформації, наприклад, жорсткого диска, визначає формат зберігання даних, вона накладає обмеження на імена і розміри файлів і розділів. Іноді виникає необхідність зміни файлової системи, наприклад, для запису файлів великого розміру (понад 4Гб) знадобиться файлова система NTFS.
Інструкція
1
Для перетворення файлової системою в ОС Windows XP, можна скористатися вбудованою програмою перетворення (Convert.exe), або однієї з безлічі сторонніх програм. Щоб перетворити файлову систему FAT в систему NTFS вбудованої в Windows програмою Convert.exe, відкрийте головне меню «Пуск» і виберіть пункт «Виконати ...». У вікні введіть команду cmd і натисніть OK.
2
Відкриється вікно командного рядка, введіть командуCONVERT буква_диска:/FS: NTFSНа вказаному диску буде створена файлова система NTFS.
3
Тут потрібно зауважити, що в процесі конвертації може бути видане повідомлення про помилку. Воно може з'явитися, якщо програма CONVERT запускається з каталогу, який знаходиться на перетворюваного диску, в це випадку потрібно перезапустити програму, попередньо перейшовши на інший диск. Повідомлення про помилку буде видано, при спробі перетворення диска, з якого запущена операційна система. Нарешті, якщо на момент початку перетворення диска, будуть виявлені відкриті файли, що зберігаються на цьому диску, то також буде видано повідомлення про помилку.
4
Як програма для перетворення системи можна використовувати, наприклад Partition Manager.Запустіте програму в режимі досвідченого користувача, вибравши відповідний пункт у меню запуска.Перейдіте у вкладку «Панель дисків», виберіть диск, файлову систему якої потрібно змінити. У контекстному меню цього диска виберіть пункт «Конвертувати файлову систему ».
5
У вікні, виберіть нову файлову систему та натисніть кнопку «Конвертувати» .В меню «Зміни» виберіть пункт «Застосувати зміни», підтвердіть дії, натиснувши кнопку «Так», після чого почнеться процес конвертування. Під час роботи програми потрібно перезавантаження системи, в потрібний момент, буде видано відповідне повідомлення. Процес закінчується перезавантаженням комп'ютера, в результаті диск буде перетворений в нову файлову систему .
Зверніть увагу
Без форматування диска, зворотне перетворення файлової системи NTFS в систему FAT, буде неможливо.