Як удобрювати орхідеї. добриво для орхідей.

Більшість орхідей є епіфітами. За біологічними особливостями вони відрізняються від традиційних кімнатних рослин і вимагають особливого догляду. Способи підгодівлі орхідей також мають свої нюанси, які залежать від виду та фізіологічного стану рослини.
Вам знадобиться
  • спеціальне добриво для орхідей
Інструкція
1
Удобрювати орхідеї можна кількома способами. Їх вибір залежить від виду та стану рослини. Добриво разом з поливом методом погруженіяЕтот спосіб використовують для рослин зі здоровою кореневою системою і достатньою кількістю коренів. При поливі рослин в ємність з водою додайте спеціальне добриво для орхідей в концентрації в? менше, вказаної в інструкції до препарату, щоб не допустити хімічного опіку коренів. Занурте горщик з рослиною в розчин добрива на 5-10 хвилин, вийміть з ємності, дайте стекти залишкам води і поставте в кашпо або на піддон.
2
Добриво по листу, або позакореневе подкормкаЕтот спосіб використовується в якості альтернативного при нестачі конкретного елемента, а також для ослаблених рослин, у яких відсутні коріння. Для позакореневого підживлення використовують спеціальні добрива, що випускаються в ємностях з пульверизатором, або стандартне добриво для орхідей. При використанні звичайного добрива приготуйте концентрацію в 3-4 рази слабкіше зазначеної в інструкції, обприскати листя і бульби рослин, намагаючись не допустити потрапляння вологи в точку росту.
3
При підборі добрива враховуйте пору року і стан рослини. Для орхідей з чітко вираженим періодом спокою під час активного росту (навесні і влітку), вибирайте добрива з великим вмістом азоту, наприкінці вегетаційного періоду - фосфору, а взимку - не підживлюють взагалі. Орхідеї, які не мають вираженого періоду спокою, наприклад, фаленопсис, удобрюйте протягом усього року кожен 2-3 полив, чергуючи різні добрива.
4
Не можна удобрювати орхідеї перші кілька тижнів після пересадки, а також уражені різними хворобами та шкідниками. Удобрюючи орхідеї разом з поливом, уникайте засолення субстрату, для цього використовуйте тільки м'яку воду (талу, дощову, відстояну, кип'ячену) і періодично промивайте горщики з рослинами проточною водою.