Як зберігати гірські лижі.

Для того щоб гірські лижі служили вам не один сезон, необхідно за ними правильно доглядати. Особливо важливо добре їх очистити після зими і дотримати всі умови зберігання. Сучасні лижі з пластика не зношуються довше, ніж дерев'яні, однак все одно їх максимальний термін зносу складає 8 років при постійному використанні. Щоб не скоротити термін служби гірських лиж, ретельно підготуйте їх до консервації на літо.
Вам знадобиться
  • - паперова серветка;
  • - зубний порошок або нашатирний спирт;
  • - волога і суха ганчірка;
  • - аерозольна змазка;
  • - папір або газети;
  • - парафін;
  • - мазь, що перешкоджає утворенню іржі;
  • - спеціальний мішок.
Інструкція
1
Для початку необхідно протерти все гірськолижне спорядження, щоб видалити бруд. Робити це можна паперовою серветкою, яку потрібно змочити в розчині простого зубного порошку і нашатирного спирту. Це допоможе не тільки очистити бруд, але і відполірувати поверхню лиж. Однак професіонали радять використовувати спеціальні засоби, у складі яких ефірні масла, що запобігають висиханню поверхні лиж.
2
Після цього потрібно протерти лижі спершу вологою ганчіркою, змоченою у воді, а потім сухою. За допомогою спеціального розчинника видалити мазь з ковзної поверхні.
3
Протріть акуратно кріплення. Під час довгого річної перерви в катанні кріплення потрібно зберігати відкритими, встановивши регулятори в найслабше становище. Такий спосіб допоможе зберегти їх пружність. Змастіть кріплення аерозольної мастилом. На всякий випадок можете записати, що означають індикатори кріплень.
4
Внутрішні черевики потрібно вийняти, добре випрати, потім просушити, після цього набийте папером або газетами, це допоможе вбирати зайву вологу. З зовнішніх черевиків змийте всю грязь, вставте в них висушені внутрішні черевики, знову набийте папером (це дозволить зберегти потрібну форму), пряжки застебніть.
5
Обробіть ковзаючу поверхню лижі . Це дуже важливий момент. Вона зроблена з пористого пластика, який вбирає найдрібніші частинки бруду і пилу. Потрібно покрити всю ковзну поверхню лижі парафіном, який перешкоджає попаданню кисню і окисної реакції. Досвідчені гірськолижники роблять це за допомогою спеціального праски, який розплавляє і розгладжує парафін.
6
Очистіть і заточите канти. Навіть якщо ви каталися мало, вони все одно затупились. Після цього так само натріть канти маззю, яка перешкоджає появі іржі.
7
Заберіть лижне спорядження в таке місце, де немає перепадів температури, де низька вологість і головне - немає попадання сонячних променів. Лоджія або балкон для цього не підходять. Найкраще поставити їх в темний комору або комору. Зберігайте лижі не пов'язаними, носками вгору. Черевики помістіть в спеціальний мішок.