Як прорахувати вартість. собівартість пошиття сукні.

Вартість продукції розраховується, виходячи з витрат, пов'язаних з її виробництвом. Вартість послуги визначають витрати на її надання. Крім того, вироблена продукція або надана послуга повинні принести дохід підприємству.
Інструкція
1
прорахувати витрати на виробництво (собівартість) продукціі.Напрімер, ви власник швейного цеху з пошиття жіночого одягу та зготовляете 30 суконь в місяць. Крім суконь, шиєте косиночки. Для пошиття місячної норми суконь вам знадобилися 9 рулонів тканини, 300 гудзиків, 9 котушок ниток і 30 блискавок. Матеріал і фурнітуру ви замовляли у постачальників і оплатили їм вартість сировини і доставку. Сукні шили 5 ткаль, вони отримали зарплату за роботу. Ви заплатили за світло, воду, оренду цеху, послуги зв'язку, виплатили зарплату собі і бухгалтеру. Порахували знос верстатів та іншого обладнання в цехе.Себестоімость сукні складається з ціни за використаний матеріал, 50 відсотків накладних витрат (транспортних і виробничих) і половини суми заробітної плати всього підприємства. Інші 50 відсотків визначають вартість косинок.Себестоімость надаваних послуг розраховується аналогічно.
2
Якщо ви будете продавати продукцію магазинам за її собівартістю, ви не зможете обладнати цех новими швейними машинками, вам не вдасться отримати премію за підсумками року і т.д.Чтоби все це здійснити, ваше підприємство має отримати дохід від продаваної продукції . Крім того, ті ж сукні повинні продаваться.Напрімер, собівартість вашого плаття - 2000 рублів. Приблизна ринкова вартість на аналогічну продукцію - 2500 рублів (без урахування магазинних націнок). Збільште вартість плаття на 20 відсотків, і ви отримаєте суму 2400 рублів. Ви будете мати дохід з продаваної продукції, а запропонована ціна буде нижчою за ринкову. Це дозволить швидше все продати.
3
Коли ваша фірма стане відомою, збільште вартість за бренд.
4
Продажну вартість придбаного товару вважайте, виходячи з ціни його закупівлі, транспортних і накладних витрат і відсотка торговельної націнки.