Як відкрити бістро.

Бістро - один з демократичних форматів громадського харчування. Для даного формату характерний невисокий середній чек (до 300-400 рублів, якщо мова про Москві та Петербурзі) при досить великій кількості посадочних місць. Інша характерна риса бістро - лінія роздачі, на якій виставляються блюда.
Вам знадобиться
  • -Бизнес-план;
  • -Помещение;
  • -Оборудование;
  • -Персонал.
Інструкція
1
Складіть бізнес-план і підберіть відповідне приміщення. Бажано, щоб воно знаходилося в кутовому будинку, а перехрестя утворювали досить жваві вулиці. В цьому випадку більше шансів, що в закладі буде хороша оборотність місць. Бістро - це формат, в якому гості, що прийшли спонтанно переважають над відвідувачами, запланував свій візит, тому хороший трафік необхідний. Інший важливий аспект, який відноситься до місцерозташування бістро - наявність в пішохідній доступності вузу або офісного центру. Як показує практика, саме ці категорії споживачів в денні години роблять основну касу общепиту.
2
Замовте дизайн-проект. Мова йде не тільки про естетичному оформленні торгового залу, а й про технічному плані. Передбачте всі необхідні інженерні комунікації для теплового, холодильного, електро-механічного, вентиляційного обладнання. Також визначіться з тим, де будуть проходити водопровідні труби. Формат бістро передбачає високе навантаження в так звані «пікові» години - з 12 до 17 годин. Чи достатньо в обраному приміщенні електричних потужностей, щоб готувати досить велика кількість порцій? Якщо ні - розгляньте варіант, при якому теплове обладнання працює на газі.
3
Придбайте і розставте обладнання. Отримайте дозвіл наглядових органів. Як правило, якщо ваше бістро побудовано за типовим проектом, проблем ні з Росспоживнаглядом, ні з пожежною інспекцією не виникає. Якщо ж ви отримали від них які-небудь приписи, не відкладайте переробку в довгий ящик. Всі вимоги цих організацій мають бути виконані чітко і в строк, інакше в процесі роботи виникне маса складнощів. Паралельно розробіть меню.
4
Розробіть штатний розклад і посадові інструкції. Найміть персонал. Передбачте змінний графік робіт, але вишиковуйте зміни не по 12 годин, а слідуючи графіку максимальної завантаженості залу. Почніть роботу з персоналом, провівши основні види бізнес-тренінгів. У ресторанному бізнесі це, насамперед, тренінг комунікації з гостями і тренінг продажів. Візьміть за правило, що не один працівник не повинен обслуговувати відвідувачів, якщо він не пройшов внутрішню атестацію. Основних аспектів, які повинні перевірятися два: знання меню і стандартів обслуговування, розроблених саме під ваш заклад.