Як лікувати такс.

Незважаючи на те, що такса є однією з найсильніших і здорових порід собак у світі, вона також здатна захворіти. Існують недуги, які найбільш характерні саме для цієї породи. У разі, якщо такса захворіла, не варто переживати - більшість розладів здоров'я у цих собак легко піддається лікуванню.
Інструкція
1
Однією з причин виникнення захворювань у породистих собак є застосування заводчиками близькоспорідненого спарювання. Також існують хвороби, які притаманні саме таксою зважаючи на її особливого статури, мисливського вдачі і поведенія.Первое захворювання, що виникає переважно у такс - це синдром плавця. Воно полягає в тому, що в перші кілька місяців життя собаки повзають і не можуть встати на ноги. В першу чергу це стосується ожиріли цуценят. Тому не слід їх перегодовувати. Їм необхідно давати менше солоної їжі, більше молочних продуктів, а також блюд, багатих вітаміном E.Опитний заводчик може виявити синдром плавця у такси вже в перші дні життя. Якщо у ребер сформувався сильний вигин, а груди стала плоскою, це повинно насторожити. Але раннє виявлення цього захворювання можливо не завжди. Тому за кожним щеням такси слід уважно стежити: чим раніше захворювання виявлено і вилікувано, тим менше ймовірність загибелі цуценяти від здавлювання легенів і серця грудної клеткой.Леченіе проводять кальцієвої терапією і особливим масажем, проведеним ветеринаром. Також допомагає купання. Слід привчити цуценя кожен день плавати в теплій воді. Також для лікування синдрому плавця застосовують корсети, призначені спеціально для цуценят такс.
2
Друге за поширеністю захворювання такс - дефекти міжхребцевих дисків (дископатия). При цьому недугу собака зазвичай скиглить, не може встати на ноги, у неї може виникнути параліч або парез. Найчастіше страждають від дископатии собаки старше трьох років. Також вона виникає від нестачі кальцію. Ще одна причина виникнення захворювання - спадкова схильність. При появі дископатии собаці дають протизапальні і знеболюючі засоби. Оперативне лікування полягає в проведенні ламінектомії - видалення дискового речовини. Попередньо проводиться мієлографія, яка дає змогу підтвердити діагноз. Звертатися до ветеринара слід при появі перших симптомів дископатии, самолікування при цьому захворюванні неприпустимо.
3
Третє по поширеності спадкове захворювання, властиве цій породі - народження цуценят-альбіносів при схрещуванні двох мармурових такс. Нерідко такі цуценята народжуються глухими або сліпими. Для запобігання народження таких цуценят не рекомендується схрещувати двох мармурових такс. Щоб отримати здорових щенят, слід схрещувати мармурову таксу з партнером іншого забарвлення.
4
Внаслідок довгого тулуба і коротких лап такси часто хворіють на цистит. Тому в холодну погоду собака обов'язково повинна гуляти в комбінезоні. Якщо захворювання все ж таки виникло, таксу лікують антибіотиками і антибактеріальними препаратамі.Состояніе здоров'я як цуценят такс, так і дорослих собак безпосередньо залежить від сумлінності заводчика. Якщо він дотримується всі основні правила, намагається викорінити спадкові хвороби на ранній стадії, цуценята виростуть здоровими і сильними. Якщо ж заводчик відноситься до здоров'я цуценят і дорослих собак халатно, виникають проблеми, на вирішення яких може бути витрачено більше часу і коштів, ніж на їх запобігання.
Повернути частину грошей, витрачених на покупку товару за кордоном, - це цілком реально. Міжнародна компанія Global Refund виплачує мандрівникам ПДВ по чеку такс фрі - це від 10 до 20 відсотків вартості покупки.
Вам знадобиться
  • Паспорт, чеки такс фрі і самі покупки з етикетками і ненарушенной упаковкою - все це необхідно пред'явити на митниці.
Інструкція
1
Купуйте товари не дешевше 25 доларів в магазинах з табличками «Global Refund Tax Free Shopping» і просите чек повернення податку. У великих торгових центрах документ на повернення ПДВ можуть не видати на касі, проте будь-який співробітник вкаже вам, де знаходиться пункт виписки такс фрі. Звичайний товарний чек прикріплюється до чека такс фрі, на якому повинна бути проставлена сума повернення. Працівник магазину може сам внести в папери ваші дані (ПІБ, номер паспорта, адреса), але, якщо він цього не зробить, ви самі вже на митниці впишете в документ відомості про себе.
2
Пункти повернення ПДВ є в аеропортах, водних портах і на вокзалах, а також на митницях, які зустрінуться вам на виїзді з країни по автомобільній дорозі. У приміщенні з написом Tax Free у вас попросять показати покупки, чеки та паспорт, після чого поставлять підтверджуючу друк на документ такс фрі. Якщо вас чекає повернення на літаку, чеком такс фрі варто зайнятися до паспортного контролю, а потім здати куплені речі в багаж.
3
Гроші відразу видадуть в потрібній вам валюті або - за вашим бажанням - протягом двох місяців перерахують на банківську карту, якщо ви вкажете в чеку такс фрі реквізити вашого рахунку. Уже повернувшись на батьківщину, можна відправити чек такс фрі поштою в одну з штаб-квартир компанії Global Refund (адреси і безкоштовні довідкові телефони вказані на офіційному сайті www.global-blue.com на декількох мовах, в тому числі і російською) або перевести в готівку чек такс фрі в деяких російських банках - проте в останньому випадку ви отримаєте менше грошей, оскільки банк може залишити собі до 5 відсотків від возвращающейся до вас суми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=d9yuZHj_hKY
Зверніть увагу
За книги, продукти, тютюнові вироби та послуги ПДВ не повертається. В інших же випадках чек дійсний протягом поточного та трьох наступних місяців з дня покупки.
Корисна порада
Візьміть в магазині, де ви набували речі, спеціальну брошуру-пам'ятку для повернення такс фрі; в ній є адреси, за якими ви можете отримати гроші. Приїжджайте на митницю заздалегідь: перевірка покупок і документів та повернення ПДВ - процес досить тривалий.