Як переключити клавіатуру букв на цифри. Як переключити на клавіатурі цифри на букви.

Більшість клавіш комп'ютерної клавіатури можуть виконувати не одну, а кілька різних функцій залежно від обраного режиму. Знання цих тонкощів суттєво економить робочий час. Наприклад, якщо текст містить велику кількість цифр, то використовувати для їх набору клавіші, розташовані в ряд, незручно і довго. Набагато легше використовувати "сліпий метод", переключившись на спеціальну цифрову клавіатуру .
Інструкція
1
Стандартні комп'ютерні клавіатури містять два блоку клавіш - основний і додатковий. Основний включає в себе алфавітно-цифрові, функціональні та керуючі клавіші, розташовані по центру клавіатури. Додатковий блок - це цифри і знаки, відокремлено згруповані праворуч від основних клавіш. Робота з ними здійснюється в режимі Num Lock (NumLk) - "фіксування цифр". Якщо ви працюєте в бухгалтерії або в банку, то ця функція для вас. Цифри тут розташовані за принципом калькулятора - ви легко зможете використовувати "сліпий метод" набору, не відволікаючись при цьому від тексту, що набирається на основній панелі.
2
Але не всі клавіатури оснащені додатковим блоком - наприклад, його немає в більшості ноутбуків. Тут функція Num Lock працює шляхом перемикання букв на цифри . Придивіться уважно до свого ПК - на деяких алфавітних клавішах крім безпосередньо букв російського і англійського алфавіту ви побачите ще цифри і знаки. Саме ці клавіші і будуть виконувати функцію «додаткових» в режимі NumLk.
3
В російській розкладці це виглядає так: «ь» - 0; «О», «л», «д» - 1, 2, 3; «Г», «ш», «щ» - 4, 5, 6 відповідно. Цифри 7,8 і 9 зберігають своє положення в основний цифровий лінійці на відповідних клавішах. Знак «+» буде замість точки (без Shift), одночасно функціонуючи на своєму звичному місці (при одночасному натисканні Shift). Знак «-» можна набирати клавішею «ж». Буква «х» буде служити як Enter, «з» - зірочка (*), цифра 0 - правий слеш (/).
4
Якщо в процесі роботи з цифрами вам знову знадобляться букв и, щось, не відключаючи NumLk, їх можна набрати, утримуючи клавішу Fn (знаходиться внизу зліва). Для заголовних букв і розділових знаків використовується комбінація Shift + Fn.