Як навчитися малювати людини в русі.

Ми з вами знаємо, що життя - це рух. Намалювати людини в русі складніше, ніж в статичній позі, адже потрібно за допомогою малюнка передати буквально одну мить, що відбувається під час зміни пози людиною.
Інструкція
1
Перше, що потрібно враховувати, навчаючись малювати рухомого людини , це емоційність у позах.
2
Бажано спочатку освоїти методику зображення статичної фігури, наприклад, модель може стояти з прямо притиснутими до тіла руками.
3
У малюнку обов'язково використовуйте так звані опорні точки - фіксатори основних анатомічних вузлів людини , а також основні напрямні лінії при русі. Пам'ятайте, що в процесі руху у людини змінюється взаємне розташування основних кісток скелета і відбувається скорочення різних груп м'язів.
4
На жаль, наш зоровий оптичний апарат недосконалий, що, в сукупності з психологічним сприйняттям моделі, може привести до відтворення фігури людини з неправдивими размерамі.Механіческій перенесення розмірів, видимих оком, призводить до помилок , особливо при малюванні людини в тому йди іншому ракурсі.
5
Тому найголовнішим моментом в малюнку є правильне визначення пропорції у співвідношенні частин тіла та їх відтворення. Для цього необхідно правильно намалювати фігуру людини по відношенню до осі симетрії. При всякому переміщенні тіло змушене дотримуватися осі симетрії, яка завжди, за будь русі, залишається незмінною, інакше загубиться рівновагу, людина впаде. Ця особливість найбільш видна, коли тіло торкається землі. Виробляючи рух, людина переносить точку опори, яка і є нижньою точкою осі. Верхня незмінна точка осі розташовується в так званій яремній ямці (у нижній частині шиї). У повітрі баланс, природно, порушується, а за допомогою руху фігура знову досягає балансу.
Корисна порада
Почавши вчитися малювати людини в русі, не слід гнатися за точністю і промальовувати деталі. Головне - вловити просторові переміщення, повороти тіла. І пам'ятати про пропорції в малюнку. Обов'язково стежте за формою і розміром простору, який залишається між руками і тілом, між головою і плечима, між ногами і іншими частинами тіла.