Як відновити дані на комп'ютері.

Якщо ви ненароком видалили потрібний файл на комп'ютері , можна спробувати його відновити. На жаль, це виходить не завжди. Все залежить від методу видалення та наявності необхідних програм.
Інструкція
1
Якщо ви видалили файл (текстовий документ, відео або звуковий файл) безпосередньо з жорсткого диска, то відновити його можна дуже просто. Зайдіть в корзину (вона часто знаходиться на робочому столі), знайдіть потрібний файл і клацніть на ньому правою кнопкою миші. Виберіть команду «Відновити» і потрібний файл виявиться на колишньому місці.
2
Якщо ви працювали з текстом і випадково не зберегли документ або відбувся якийсь збій, то відновити дані можна при наступному відкритті документа, якщо ви працювали з Microsoft Office (http://office.microsoft.com/ru- ru) або OpenOffice (http://ru.openoffice.org). Програма вам запропонує відновлення документа - ваша задача лише вибрати потрібний файл. Можливо вийде відновити не весь документ, т.к. автосохранение йде через певні проміжки часу.
3
Якщо пропала інформація з флеш-карти, наприклад, її отформатировали, видалили дані або вона просто перестала відкриватися, то теж є спосіб порятунку інформації. Найголовніше - не записуйте нічого на неї. Якщо після видалення даних ви щось записали на карту пам'яті, то відновити інформацію не вийде. Скачайте програму PhotoRec (скачати можна тут: http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec, вона безкоштовна), підключіть флеш-карту до комп'ютера, запустіть програму.
4
Відкриється DOS-додаток. В ньому виберіть потрібне вам пристрій, натисніть Intel і Enter. Виберіть розділ «Весь диск» (Whole disk), натисніть Enter. А в наступному вікні вибирайте розділ Other, потім Fat, потім знову натисніть Enter. Виберіть місце, куди потрібно буде зберегти відновлені файли. Після цього запуститься процес. Всі відновлені файли будуть знаходитися в тій папці, яку ви обрали для збереження.
5
Якщо у вас був форматувати (або перестав відкриватися) жорсткий диск, то потрібно скористатися програмою Get Data Back (скачати можна тут: http://www.runtime.org/data-recovery-software.htm). Робота з нею аналогічна роботі з PhotoRec. Скачайте програму (не зберігаються її на диск, який потрібно відновлювати), встановіть, запустіть, виберіть потрібний диск і місце для збереження даних.
6
Якщо у вас був пошкоджений CD або DVD диск (подряпини, відколи й пр.), Скористайтеся програмою Toolbox (скачати можна тут: http://www.sil.org/computing/toolbox/). Скачайте, встановіть і запустіть її. Виберіть привід, в якому знаходиться диск. Виберіть файли, які потрібно відновити (можна натиснути Check All, тоді програма буде працювати з усіма даними), задайте шлях для збережених файлів і натисніть кнопку Save. Програма може відновити не всі дані.
Зверніть увагу
Якщо у вас пропала дуже важлива інформація, наприклад, фінансові документи, то краще звернутися до спеціалізованої фірми, яка відновить дані.
Корисна порада
Найчастіше програми для відновлення даних платні, але у них є демо-версії, розраховані на невеликий розмір документів. Скачайте кілька демо-версій, визначте, яка програма працює найкраще, і придбайте її.