Як намалювати склянку.

Малювання натюрмортів може стати вельми захоплюючим заняттям. Натюрморт може дуже багато розповісти про епоху, про людей, які в цей час жили, про їх заняттях і достатку. Дуже часто на натюрмортах присутній різний посуд, яка може бути як доповненням, наприклад, до фруктів або квітам, так і головним об'єктом. Наприклад, стакан . Це може бути простий гранований стакан з радянської епохи, а може бути і вишуканий, з блискучим напоєм, з якого-небудь аристократичного салону. Намалюйте той стакан , найбільш яскраво характеризує те місце і час, про які ви хочете розповісти.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - акварельні фарби;
  • - стакан.
Інструкція
1
Поставте стакан так, щоб він знаходився на деякій відстані від вас і, до того ж, трохи нижче рівня ваших очей. Так вам буде зручніше розглянути його пропорції, особливо ж розібратися з деякими законами перспективи, які в даному випадку особливо важливі. Розгляньте стакан . Якщо придивитися, то дуже ясно видно, що верхня лінія являє собою овал. Чим нижче по відношенню до рівня ваших очей знаходиться стакан - тим ширше буде цей овал. Нижня лінія стакан а теж являють собою овал, при цьому передня лінія видна ясно, а задня розмита, оскільки знаходиться за склом. Якщо стакан чимось наповнений, то поверхня рідини теж здається овальної.
2
Почніть малювати стакан з осьової лінії. Лист покладіть вертикально. Приблизно посередині проведіть вертикальну лінію, рівну висоті стакан а. До нижньої її точці проведіть перпендикуляр і відкладіть на ньому в обидві сторони відрізки, рівні половині ширини стакан а в його нижній частині. Те ж саме зробіть і у верхній частині стакан а. Ці допоміжні лінії повинні бути дуже тонкими. Постарайтеся відкласти відрізки точніше, адже стакан повинен бути симетричним.
3
Намалюйте верхню лінію стакан а. Ви вже помітили, що вона являє собою овал. Верхня лінія стакан а однакова по всій товщині, і її спочатку краще намалювати тонким олівцем. Намалюйте овал в нижній частині. Залежно від форми стакан а він може бути або точно таким же, як верхній, або менше і вже. Якщо ви малюєте стакан з прямими стінками, то овали будуть однаковими. Якщо ж він поступово звужується донизу, овали будуть однаковими за формою, але різними за розміром. У стакан а химерної форми нижній овал, швидше за все, буде вже верхнього.
4
Намалюйте стінки стакан а. У прямого або плавно звужується донизу просто з'єднайте прямими лініями крайні точки овалів. Бічні лінії при цьому будуть паралельні, у другому випадку (плавно звужується стакан ) вони сходяться донизу. Якщо стакан химерної форми, постарайтеся максимально точно передати кривизну бічної лінії. Обведіть видимі частини об'єкта більш товстою лінією.
5
Для розфарбовування малюнка найкраще взяти акварель. Нанесіть перший рівний шар якої-небудь світлої фарби - блакитним, рожевою або жовтуватою. Другий шар зробіть погуще. Він не повністю покриває стакан , але тільки з боків, приблизно на третину ширини. Середина повинна залишитися більш світлою. Кисть рухається паралельно нижньої лінії овалу, по черзі в одну і в іншу сторону. Третій шар фарби наносите більш короткими лініями, приблизно на третину штриха другого шару. У стакан а, сужающегося донизу, внизу штрихи будуть довшими, і близько денця можуть навіть зливатися. Обведіть тонким пензлем контури.
Зверніть увагу
Якщо ви малюєте олівцями або пастеллю, при розфарбовуванні залиште центральну частину білою. Штрихи у напрямку до бічних лініях, точно так само, як і при малюванні фарбами, повинні бути паралельні верхньому і нижньому овалам.
Корисна порада
Папір для такого малюнка можна взяти як фактурну, так і гладку. Звичайний ватман цілком підійде.