Як розбити коло.

Для побудови правильних багатокутників дуже часто використовується прийом розбивки кола на рівні частини. В принципі, окружність можна ділити і за допомогою транспортира. Але найчастіше такий прийом виявляється незручним.
Інструкція
1
Розбити окружність на чотири рівні частини дуже просто, це тривіальна задача. Для цього потрібно просто провести дві перпендикулярні один одному осьові лінії. Точки на перетині цих ліній з окружність ю і розділять її на чотири частини. Найчастіше виникає необхідність розділити окружність не на чотири, а на вісім рівних частин. Для того, щоб це зробити, потрібно буде розділити дугу, яка становить одну чверть кола, на дві рівні частини. Потім візьміть циркуль і розведіть його на відстань, яка на зображенні позначено червоним кольором. Тепер залишилося просто відкласти це відстань від кожної з отриманих раніше чотирьох точок.
2
Для того щоб розбити окружність на три рівні частини, розведіть ніжки циркуля на радіус кола. Після цього в будь-яку точку перетину осьових ліній та кола встановіть голку циркуля. Проведіть тонкою лінією допоміжну окружність . Три рівні частини утворюються точками перетину основної та допоміжної кіл, а так само точкою, яка лежить на осьовій лінії, вірніше на її протилежному кінці.
3
А якщо потрібно розділити окружність на шість рівних частин, то потрібно виконати практично все те ж саме. Відмінність полягає лише в тому, що ці дії необхідно повторити і для іншої осьової лінії. В цьому випадку вийде одразу шість точок на колі, як показано на малюнку.
4
Дуже часто виникає необхідність розділити окружність на п'ять рівних частин. Це зробити теж не складно. Спочатку потрібно розділити на осьовій лінії радіус на дві рівні частини. Саме в цю точку і потрібно поставити голку циркуля. Грифель ж необхідно відвести до точки перетину кола і перпендикулярній цього радіусу осьової лінії. Наочно це можна побачити малюнку. На ньому це відстань зображено червоним. Це відстань відкладайте на колі. Починати потрібно з осьової лінії, а потім голку переносити в нову отриману точку перетину. Щоб розбити окружність на десять частин повторіть всі вищеописані дії дзеркально.