Як розвести купорос. Як обробляти мідним купоросом.

Існує чудовий засіб для боротьби проти збудників захворювань рослин і комах - мідний купорос . Їм можна обробляти як дерева, так і чагарники плодово-ягідних рослин. Мідний купорос є сіллю сульфат міді. Використання його особливо ефективно один раз в п'ять-шість років, ранньою весною. Витрата в цьому випадку становитиме один грам на один квадратний метр.
Інструкція
1
Залежно від рослини і захворювання застосовують різні концентрації розчину мідного купорос а. Для обприскування яблунь, груш і айви розведіть 100 грамів сульфату міді на 10 літрів води. Обприскуйте дерева до появи і розпускання бруньок двома-п'ятьма літрами розчину на одне дерево. При обприскуванні абрикосових, персикових, сливових дерев, а також вишні та черешні на десять літрів води беруть 50-100 грамів сульфату міді. На одне дерево витрата розчину дорівнює двом-п'яти літрам. Агрус і смородину обробляють таким же розчином, що і абрикосові та персикові дерева, але з витратою в півтора літра на кущ.
2
Ранньою весною проводять обприскування рослин для боротьби проти грибкових захворювань, витрата сульфату міді - 100 грамів на десять літрів води. Дезинфікуючи коріння саджанців, їх опускають в розчин мідного купорос а на три хвилини.
3
Також проводите дезінфекцію ґрунту, витрата в цьому випадку складе п'ять грамів на десять літрів води. Картопля обприскуйте перед безпосередньою висівки, роблячи розчин у витраті сульфату міді - 2 грами на десять літрів води.Препарат при правильному розведенні НЕ фітотоксічен, не впливає на сівозміну, малотоксичний для бджіл.
4
Переконайтеся, що термін придатності хімікату не закінчився. Обробляти посадки рекомендується в суху погоду, в цей час не можна їсти, пити і курити. Проводите роботи, з використанням мідного купорос а переконавшись, що поблизу немає тварин і дітей. Під час обробки рослин розчином купорос а температура повітря не повинна перевищувати тридцяти градусів тепла. Після завершення обробки рослин розчином ретельно промийте руки з милом, вимийте обличчя і добре прополощіть ротову порожнину.
Корисна порада
Працюючи з мідним купоросом і його розчином, дотримуйтесь заходів безпеки - надягайте рукавички, маску.
Самостійно виростити камінь, схожий на коштовність небесно-блакитного кольору, може будь-який - дитина і дорослий.
Вам знадобиться
  • - Скляна банка
  • - перекладинку з дроту
  • - Нитка
  • - Необхідний запас сульфату купоросу
  • - Два тижні і терпіння
Інструкція
1
Першим кроком буде приготування концентрованого складу мідного купоросу. Треба взяти колбу з водою, покласти в неї купорос і акуратно перемішати. Щоб зрозуміти, коли солі для розчину достатньо, треба уважно стежити за тим, як вона розчиняється. Якщо розчинення перестало відбуватися, тут же припиняйте розбавлення. На триста грамів води зазвичай доводиться двісті грамів купоросу.
2
Потім візьміть каструлю, залийте в неї воду (не до країв) і поставте туди стакан. Мета - кілька розігріти склад, але не більше того. Слідкуйте уважно і перемішуйте. Повинен вийти концентрований трохи теплий розчин, в якому встиг розчинитися весь купорос.
3
Дістаньте банку або спеціалізований стакан і перелийте туди отриману рідину. Тепер потрібно приготувати так звану «затравки». Для цього візьміть нитку і прив'яжіть до неї невеликий кристалик сульфату міді. Зробіть перекладинку, щоб закріпити цю нитку, і покладіть на стакан, опустивши кристалик в розчин. Розчин повинен встигнути до того часу злегка охолонути.
4
Навколо цієї нитки і зростатиме кристал. Якщо спочатку прикріплений кристалик розчинитися - не біда. Далі два шляхи: або виростити кристал швидко, або повільно. У другому випадку важливо взяти для затравки красивий кристалик (щоб вийшов аналогічний, тільки великий). У такому випадку варто прибрати конструкцію з прикритою банки, перекладинки і нитки в затишне місце, де буде кімнатна температура. І чекати. Тижнів зо два. Потім насолоджуватися результатом.
5
У випадку, якщо ви хочете швидкого результату, розчин потрібно знову злегка нагріти, знову опустити нитку і чим-небудь накрити банку. І так кілька разів - від легкого нагрівання, до охолодження. Поспостерігайте - до нитці, коли розчин охолоне, будуть прикріплюватися інші невеликі кристалики. Якщо випаде невеликий осад, то нічого страшного. Сховайте банку на день. Через добу красень-кристал буде готовий.
Зверніть увагу
- Той же експеримент можна провести і з звичайною сіллю - Можна зробити кристал незвичайної форми - змотати дріт у певну форму (наприклад, в форму сердечка) і стежити, щоб кристал не надто розрісся, щоб обриси були видні
Корисна порада
- Мідний купорос можна придбати через інтернет, рідше його можна зустріти в господарських магазінах.- перекладинку можна легко зробити з стержня звичайної ручкі.- Якщо ви хочете зберегти кристал, бережно обсушіть його, обріжте нитку і покрийте безбарвним лаком.