Як зібрати букет самому. Як правильно скласти букет.

Гарний букет - це відмінний подарунок на будь-яке торжество. Знаючи кілька простих правил і проявивши трохи фантазії квітковий подарунок можна скласти самостійно.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до складання букета, необхідно упевнитися, що квіти, які ви хочете використовувати для цих цілей, свіжі. Бажано, щоб вони були зрізані рано вранці - так вони довше простоять у вазі.
2
Як правило, букети складаються з непарної кількості квіток. Перш ніж приступити до формування букета, необхідно чітко уявляти: кому будуть подаровані квіти? Молодим дівчатам підійдуть композиції з троянд ніжних квітів: рожевих, білих. Для зрілих жінок відмінним варіантом будуть троянди глибоких темно-червоних тонів, хризантеми, лілії. Дітям підійдуть маленькі яскраві букетики з тюльпанів або квітів, які мають невеликі суцвіття.
3
Особливої уваги заслуговує букет для чоловіка. Для таких букетів добре підходять кали, троянди, орхідеї, гвоздики, гладіолуси, лілії, антуриуми, бамбук, дельфініум. Колірна гамма повинна бути не ніжною, а насиченою: білої, червоної, темно-бордовою, фіолетовою або синьою. При побудові букета краще дотримуватися строгих форм і вертикальних ліній. Також не варто прикрашати букет мереживний упаковкою, яскравими бантиками і метеликами.
4
Гармонійна композиція букета залежить від розміру квітів, а також від їх колірного поєднання. Найбільш вдалі варіанти - це помаранчевий з синім, фіолетовий з жовтим, червоний із зеленим. З білим кольором можна підбирати будь-які поєднання. Якщо букет об'ємний, то добре виглядатимуть переходи: приміром червоний переходить в блідо-рожевий, а той, в свою чергу, в білий.
5
Певні правила існують і при безпосередньому формуванні букета. Як правило, низ букета повинен складатися з великих яскравих квітів, верх з дрібніших і ніжних. Дуже красиво виглядають букети, в яких додана декоративна зелень. Також багато що залежить від упаковки - вона повинна підкреслювати, а не затьмарювати красу квітів.
6
Ще один важливий момент при складанні букета - сумісність квітів. Приміром, лілії згубно діють на маки, волошки і маргаритки. Рози взагалі не люблять сусідство з іншими квітами. Також "сусідів" отруюють лілії, конвалії, гвоздики і нарциси. З них краще складати окремі букети. А ось гілочки туї або герані, навпаки, сприяють довгого життя букета.
Красивий і оригінальний букет квітів - найприємніший і доречний подарунок на будь-яке торжество або побачення. Щоб скласти букет, необхідно керуватися деякими правилами та основними принципами флористики.
Інструкція
1
Квіти, які в подальшому стануть головною складовою букета, неодмінно повинні мати довгі й рівні стебла. Знизу (на третину) необхідно видалити листя, у троянд також слід зрізати шипи (в іншому випадку вони загинє у вазі). Якщо ви збираєте букет з кількох видів квітів, то найбільші квітки повинні розташовуватися в центрі букета, з боків розподіліть дрібніші. Пишні і великі головки не повинні натикатися або дивитися один на одного, бути опущеними вниз. Порожнечі в букеті заповніть декоративними листям або дрібними квітами, придатними за колірною гамою або формі.
2
В правилах збору букетів не існує строгих норм, що регламентують колірну гамму або щільність. Найбільш гармонійні поєднання: фіолетовий і жовтий, зелений і червоний, блакитний і помаранчевий, червоний і синій, жовтий і синій, помаранчевий і фіолетовий. Білі бутони поєднуються з будь-якими іншими. Можна скласти букет в різних відтінках, але в одній колірній гамі. Пам'ятайте про те, що кольори бувають теплими і холодними, що істотно впливає на їх поєднання.
3
Нарциси, гвоздики і конвалії не рекомендується ставити в букет з іншими квітами. В ніжному букеті повинно бути присутні не більше трьох відтінків, бажано, щоб квіти були витримані в одній колірній гамі. Якщо ви складаєте букет з тюльпанів або бузку, то не потрібно разом з ними поєднувати жовті квіти, краще підійдуть ніжно-лілові, білі або блідо-рожеві.
4
Сміливо поєднуйте розміри і фактури. Головки квітів можуть бути великими і дрібними, голчастими і махровими, гладкими. У вашому букеті можуть бути присутніми атласні тюльпани, хризантеми, дрібна гипсофила і великі гербери. Будьте особливо уважні при поєднанні складного і простого в одному букеті. Краса орхідеї і антуриума затулить ніжність і простоту нарцисів або дрібних ромашок. У підсумку букет буде виглядати без смаку і безглуздо. Принадність польових квітів проявиться яскравіше, якщо букет буде складений тільки з них.