Як ставитися до класичної музики.

Класична музика - це чудове спадщина культури, яке формувалося століттями. Глибина розуміння симфонії чи опери залежить від багатьох факторів. Можна і потрібно починати розбиратися в класичній музиці , тому що вона наповнить ваше життя новими враженнями, допоможе відволіктися в скрутну хвилину, збагатить ваш культурний досвід.
Вам знадобиться
  • Квиток в філармонію на концерт класичної музики, диски з класичною музикою, енциклопедія з музики, партитури, відеозапису опер, виступів різних виконавців
Інструкція
1
Класична музика в загальному розумінні - це музика минулих епох, яка витримала випробування часом і має аудиторію сьогодні. Шедеври минулих століть містять в собі глибокі філософські роздуми питання і відповіді, які задає собі кожна людина. Музика - це, мабуть, саме абстрактне з видів мистецтва, тому її потрібно вчитися розуміти. Виберіть для початку програмну музику. Це інструментальні твори, зміст яких визначено назвою та/або лібрето. Композитор відсилає слухача до якогось явища ("Пори року" Антоніо Вівальді) або навіть літературного джерела (Едвард Гріг "Пер Гюнт" в якості літературної основи взяв драму Ібсена). Також рекомендується слухати пісні (пісенні цикли Шуберта) і опери (почніть з опер Моцарта), бо вокальна музика легше для сприйняття і розуміння.
2
Частіше відвідуйте філармонію або консерваторію. Їздите на музичні джазові фестивалі. Навіть якщо ви не все розумієте в цій музиці , все одно слухайте її. Ймовірно, розуміння прийде пізніше, з життєвим досвідом.
3
Зверніться до музичної енциклопедії. Візьміть дитячу енциклопедію. У подібних виданнях доступною мовою, цікаво написано про композиторів, творах, музичних інструментах. Якщо ви відчуєте, що ви "виросли" з цієї книги, знайдіть літературу серйозніше (наприклад, підручник для музичних училищ або біографії великих композиторів).
4
Навчіться читати партитури. Це дуже цікаве заняття. Ви зможете слухати музику і стежити за нотного тексту. Якщо ви розберетеся з непрограммной музикою (з будовою сонатної форми, наприклад), ви будете отримувати задоволення від 40 симфонії Моцарта або блюзових рапсодії Гершвіна.
Зверніть увагу
Не перестарайтеся: навіть найкрасивіша класична музика може набриднути. Чергуйте її з сучасними композиціями і тишею.
Корисна порада
Почніть своє знайомство з класичною музикою з композиторів старовинної школи кшталт Вівальді, Альбіноні, Кореллі, Саммартини. Потім перейдіть до творчості Віденських класиків (Гайдн, Моцарт, Бетховен)