Як одягатися на лижну прогулянку.

На лижній прогулянці люди мерзнуть не тільки від холоду і вітру, а й від промокання одягу зсередини, викликаного потовиділенням при русі. Вода - це відмінний провідник тепла, отже, коли одяг намокає, ваш організм не встигає виробляти достатню кількість тепла. Тому головна умова теплою прогулянки на лижах - не пітніти, а зробити це досить важко. Вибравши правильний одяг, ви не тільки захистите своє здоров'я, але в теж час отримаєте масу позитивних емоцій від катання на лижах.
Інструкція
1
При покупці форми не женіться за модою, важливо, щоб одяг був легкою, еластичною і багатошаровою. Першим шаром надягайте термобілизна, його обов'язок - залишати наше тіло сухим. Потім другим шаром повинен бути пуловер з флісу, його покликання - зберігати тепло і відводити вологу до зовнішнього шару одягу. Третій шар захищає від вологи, вітру, виводить піт назовні. Ідеальний варіант - це куртка з капюшоном і комбінезон з мембранної тканини. Також підійде будь-яка інша синтетична тканина, але в той же час вона повинна бути непромокаючої, непродуваемой і неслизькою (інакше ви не зможете загальмувати при падінні). Рукава і нижня частина штанів мають бути на гумках, щоб вам під одяг не забивали сніг. Не зайвими будуть додаткові накладки на ліктях і колінах (костюм прослужить набагато довше). Колір має значення, якщо ви гірськолижник, в такому випадку краще всього вибирати яскраві кольори, щоб ви були помітні на тлі снігу.
2
Рукавички бажано купувати з натуральної шкіри з якісним утеплювачем. Вони, як втім і решта одягу, повинні бути зручними, теплими і непромокальними. На ноги слід надягати шкарпетки, які не будуть утворювати складки на ногах. У спеціалізованих магазинах ви зможете придбати шкарпетки, що відрізняються особливою міцністю і теплоізоляцією.
3
Черевики - це найголовніша частина у вашій екіпіровці. Особливо небезпечна нова, яка не розношена взуття, вона може сильно натерти ваші ноги під час ходьби. Тому найкращий варіант - вибрати черевики на один або два розміри більше, але при цьому під них надіти дві пари шкарпеток. Взуття має міцно облягати ступню, але в теж час повинна дозволяти вільно ворушити пальцями ніг. Черевики для катання по рівнинній місцевості відрізняються від гірськолижних черевиків. Останні різняться за рівнем підготовки, наприклад, новачкам бажано купувати черевики з невеликою жорсткістю і з можливістю перемикання функції «Ходьба - катання». Обов'язково повинна бути устілка і анатомічна підошва.
Корисна порада
Найкращий головний убір - щільно пов'язана вовняна шапка, ні в якому разі не хутряна ушанка.Чтоби сніг менше потрапляв в черевики, ви можете натягнути на них спеціальні чохли з гумками або гетри.
Бігові лижі - це загальна назва всіх лиж, призначених для бігу. Вони можуть бути дерев'яними або пластиковими, призначеними для класичного ходу, для ковзанярського ходу або комбінованими. Вони розрізняються по довжині і жорсткості, по геометрії і ковзної поверхні.
Інструкція
1
Для початку візьміть лижі напрокат. Послуги прокату дозволять вам спробувати різні моделі бігових лиж перш, ніж іти в магазин купувати власні. Сучасні лижі вибирайте під свою вагу: чим ви важче, тим жорсткіше і довше вони повинні бути. Для новачків радять вибрати лижі, рівні їх зростанню. На таких легше вчитися класичному бігу і коньковому ходу. Палки повинні бути по плече. Черевики - за розміром, без урахування піддягання теплих шкарпеток.
2
Кататися йдіть в найближчий парк або стадіон. Однак катання на лижних базах приносить набагато більше задоволення. Лижню на них прокладають заздалегідь, сніг укочують спеціальними машинами. Купини і кущі не заважають, палки не провалювалися в сніг, траса не засмічена.
3
Щоб навчитися класичного вигляду катання, встаньте на лижню так, щоб лижі були паралельні один одному. Палицями відштовхніться і починайте ковзати, додатково відштовхуючись однією ногою. Потім продовжуйте котитися, поперемінно відштовхуючись ногами. Не забувайте і про палки: одночасно з правого лижею виносьте вперед ліву палицю, з лівого - праву. При кожному кроці переносите вагу тіла з однієї ноги на іншу, тулуб злегка нахиліть вперед.
4
Для того, щоб почати рух гребеневим ходом, згадайте руху ніг при катанні на ковзанах. Лижі по черзі ставте ялинкою, малюючи букву V. Відштовхуйтеся від снігу внутрішньою стороною лижі, переносячи вагу тіла на ковзаючу лижу. Потім повторюйте те ж рух з іншого ноги. Вчитися коньковому ходу починайте без палиць, поступово збільшуючи кут відведення лижі в сторону. Освоївши навик, підключайте відштовхування палицями в ритмі, узгодженому з роботою ніг.
5
Освоївши обидва стилю, визначте для себе, який з них вам ближче. Для класичного стилю купуйте призначені для нього класичні лижі з насічками, довжиною на 20-25 см вище вашого зростання. Для ковзанярського ходу здобувайте спеціальні «коньковие» лижі: вони коротші звичайних на 15-20 см, мають зміщений вперед центр ваги і більш високу жорсткість. Для любителів обох стилів катання продаються універсальні бігові лижі з усередненими характеристиками.