Як шукати замовників.

З проблемою пошуку замовників знаком кожен фрілансер або починаючий підприємець. Здається, що роботи в багато і вистачить на всіх, однак іноді навіть кращі фахівці стикаються з тим, що передбачувані замовники їх просто ігнорують. Розглянемо кілька способів пошуку замовників .
Інструкція
1
Про замовників варто починати думати задовго до початку будь-якої самостійної діяльності: по-перше, частина клієнтів фірми, в якій ви працюєте, може стати вашими замовниками, а по-друге, не варто припускати, що замовників ви знайдете швидко. Тому краще "підстрахуватися" і почати їх пошук, ще працюючи в офісі.
2
Якщо ви працюєте давно і у вас великий досвід і багато зв'язків, то, швидше за все, замовників неважко буде знайти серед своїх же знайомих. Тут допоможе "сарафанне радіо": якщо одному з ваших приятелів відомо, що ви хороший фахівець, наприклад, по створенню сайтів, то він може порекомендувати вас своїм знайомим. Тому не варто соромитися рекламувати свої послуги серед людей, з якими ви спілкуєтеся. Але й не варто бути нав'язливим: хтось може подумати, що ви хочете змусити його знайти вам замовлення.
3
Важливо якомога активніше користуватися інтернетом. Оголошення про свої послуги можна давати в соціальних мережах, професійних спільнотах, біржах праці фрілансерів, віртуальних дошках оголошень. Варто розміщення таких оголошень недорого (а іноді і зовсім робиться безкоштовно), зате ефект може перевершити очікування, оскільки все більше і більше людей користуються інтернетом. Якщо ви владееете англійською мовою, то не забудьте і про міжнародні сайтах для фрілансерів. На них роботу пропонують замовники з усього світу, та й ціни, як правило, вище.
4
Те, який спосіб пошуку замовників вибрати, залежить і від того, ким є ваші потенційні клієнти. Подумайте, хто ваша цільова аудиторія, кому потрібні ваші послуги. Відповідно, ваша реклама повинна бути зрозуміла і приваблива саме для них. Наприклад, послуги копіювання документів необхідні в судах, тому підвал недалеко від будівлі суду з помітною вивіскою "Копіювання" і рекламою на асфальті забезпечить вам постійний приплив клієнтів.
5
Компаніям, що пропонують "масові" послуги, тобто, які не мають жорсткої цільової аудиторії (наприклад, якщо ви уявляєте нового інтернет-провайдера), можна скористатися послугами колл-центрів. За певну суму ви у відносно короткий термін отримаєте базу замовників , які потребують ваших послугах.
6
Існує думка, що молодому бізнесу (або не дуже досвідченому фрилансеру) обов'язково потрібно демпінгувати, щоб привернути увагу клієнтів. Це має сенс, проте не дуже вигідно бізнесу або фрилансеру: кому хочеться отримувати за свої послуги менше? Розумним компромісом будуть пропозиції знижок - наприклад, невеликі знижки на другий і наступні замовлення від одного замовника. Можна також задуматися про домовленості за принципом "послуга за послугу": ви надаєте замовнику невелику знижку в обмін на можливість помістити на своєму сайті інформацію, що він є вашим клієнтом. Таким чином, ви створюєте собі хорошу репутацію в очах майбутніх замовників .