Як викладати печі для лазень.

Напевно, немає такого чоловіка, який би не любив попаритися в лазні або посидіти в запашної сауні. Подвійне задоволення можна отримати, блаженствуючи в лазні, зробленої своїми руками. А якщо і пекти зроблена самостійно, то це зовсім великий привід для гордості. Для укладання печі потрібні деякі навички. Однак якщо ви звикли працювати руками, то це справа вам по плечу.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що цегляну піч необхідно встановлювати на відстані 30 - 40 сантиметрів від дерев'яних частин лазні. Це - основне правило протипожежної безпеки. Вам необхідний звичайний червона цегла, при покупці переконайтеся, що він добре обпалений і не має дефектів. Найкраще для банної печі використовувати цеглу марки 75 - 150 з масою 3,6 - 3,8 кг і щільністю 1700 - 1850 кг/м3.
2
Підготуйте глінопесчаний розчин для кладки у співвідношенні 1: 1, 1: 2, 1: 3, залежно від жирності глини. Просійте сухий крупний пісок через сито, глину розмочити заздалегідь. Помістіть її в дерев'яний ящик, оббитий зсередини металевим листом, і залийте водою на 2 - 3 дні. Для того, щоб перевірити стан розчину, візьміть трохи розмоклому глини, розведіть її до сметанообразного стані і перешкодьте його гладкої дошкою: якщо глина залишиться на дошці рівним шаром, додайте самої глини, якщо вона буде лежати грудками, підмісіть піску. В ідеальному розчині глина повинна залишатися на дошці окремими пластами. Після визначення оптимальної концентрації розчину змішайте його з піском.
3
Починайте кладку. На основу печі прокладете гідроізоляцію, потім укладайте цеглини на цементно-піщаному розчині до рівня підлоги. Після цього кладку робіть на глінопесчаном розчині. Розкладіть необхідну кількість розчину на місце укладання цегли. Розрівняйте розчин. Цегла занурте у воду секунд на 20, щоб його просочила вода, а потім покладіть його на розчин. Осадіть цегла і ретельно приберіть розчин навколо нього. Викладаючи наступний цегла, обмазують не тільки місце під ним, а й стикове грань обох цегли. Домагайтеся щільного прилягання цегл до поверхні і один до одного - ширина шва не повинна перевищувати 3 - 5 міліметрів. Періодично перевіряйте прямолінійність рядів за допомогою схилів. Паралельно з укладанням цегли встановіть дверки, заслінку, колосник печі , а також бак для нагріву гарячої води. З боків бака обов'язково прокладете шар гліноасбестовой суміші, інакше від теплового розширення бак може тріснути. Коли кладка закінчена, дайте печі як слід просохнути протягом 2 - 3 днів.