Як ловити миня.

Налим - річковий представник риб загону тріскових. Через свого зовнішнього вигляду і загадкових повадок дуже популярний у рибалок по всій Росії. М'ясо у цієї риби практично без кісток, воно дуже смачне і поживне, а печінку вважається вишуканим делікатесом.
Інструкція
1
На вигляд минь схожий на сома. Тіло цієї риби покрито слизом, забарвлення залежить від характеру дна, під яке минь відмінно вміє мімікрувати. Маленькі вічка і і довгий вус на підборідді надають миню похмурий вигляд. Ця риба - типовий хижак. Любить холодну воду і не виносить забруднених водоймах. Живе у водах північної півкулі і річках Сибіру. Дуже любить глибокі ями, вири, особливо там, де б'ють крижані джерела. Минь унікальний тим, що на відміну від усіх наших риб, відкладає ікру взимку під льодом. На нерест виходить вночі, при цьому продовжує полювати.
2
Найкращий час для лову миня восени (з жовтня і до самого льодоставу), взимку (грудень-лютий) і навесні (у березні-квітні). Ловлять цю рибу вночі, коли минь виходить на полювання. Чим тепліше температура води, тим менше шанс зловити цю рибу. У повний місяць минь не клює.
3
В якості приманки для миня використовують виповзків, живця, червоних черв'яків, мертвих жаб і невеликих риб. Взимку для приманки найкраще підійде йорж, а навесні можна спробувати зловити цю рибу на черв'яків.
4
Досвідчені рибалки радять спочатку "вивідати" місця, де мешкає минь. Потім необхідно завидна поставити короткі метрові вудки. Запас волосіні повинен бути 1-1,5, якщо буде більше, то миню легко буде запитати і обірвати снасті. Грузило повинно бути досить важким. Відстань від нього до гачка - 4-5 см. Також стане в нагоді карабін, щоб можна було відстебнути поводок разом з рибою.
5
При лові на льоду застосовують волосіні, які прив'язують до палиць, які фіксують поперек лунки. Волосінь повинна бути не тонше 0,4. При лові можна також використовувати блешню або мармишку (її треба рівномірно піднімати і опускати на дно з інтервалом 5-10 секунд).
6
Виводити налима не складно, зазвичай він має слабку опір. Найголовніше при цьому - не дати рибі забитися під камінь або корч. Витягувати з води сачком потрібно теж обережно - минь дуже слизький і може легко викрутитися.
7
Також налима можна зловити старовинним способом вручну. На Русі цей спосіб називався "щупаніем". Рибак в жаркий літній день входив в воду по груди і обережно обмацував донні виїмки. Намацавши рибу, швидким рухом викидає її на берег. Особливо цей спосіб хороший на крутобережье, під корінням дерев, поблизу холодних джерел.