Як позбутися страху.

Страх ... З цим почуттям стикався кожна людина хоч раз у житті, а ті, хто стверджує, що нічого і нікого не бояться, швидше за все, кривлять душею. В природі, у тварин, страх є захисною реакцією організму на якусь небезпеку. У сучасних людей це почуття може виникнути абсолютно з різних причин. Хтось боїться публічних виступів, а хтось - висоти. Нав'язливий страх поступово може перетворитися на фобію. Тому зі страхами страхами треба і можна боротися.
Інструкція
1
Першим кроком до позбавлення від страхів і фобій буде їх визнання. Усвідомлення того, що це почуття існує в вас і при цьому заважає жити повноцінним життям, допоможе в подальшій боротьбі з ним.
2
Визуализируйте свої страхи. Можете виписати їх на листок паперу. А можна намалювати їх. І краще буде, якщо зробити це в гумористичній формі. Розвісьте свої художества по кімнаті і, проходячи повз, посміювалися над ними. Поступово ваші страхи не будуть здаватися такими вже жахливими. Адже не можна ж всерйоз боятися того, над чим смієшся.
3
Продумайте свій страх. Уявіть собі ситуацію, яка викликає у вас це неприємне почуття, у всіх подробицях. Наприклад, ви боїтеся виступати на сцені. Викличте в думках той момент, коли ви виходите на сцену, коли починається виступу, продумайте ваші дії в цей час і т.д. Можливо, все не так страшно, як здається? Також подумайте, що трапитися, якщо ваш страх реалізується. Що ви будете робити в цій ситуації, який вихід знайдете із становища? Виконуйте таку вправу частіше, і з часом ви станете простіше ставитися до свого страху.
4
Якщо страх займає всі ваші думки, то спробуйте відволіктися від нього. Займіться фізичною роботою, спортом, помідітіруйте, підіть і погуляйте з друзями, причому спілкуйтеся на абстрактні теми. Також можна прийняти ароматичну ванну, додавши до неї кілька крапель олії м'яти або сандалу.
5
Для боротьби зі страхом можна зробити наступну вправу. Вийдіть на середину кімнати і уявіть, що перед вами в декількох кроках варто ваш страх. Ідіть у напрямку до нього, а коли підійдете впритул, то просто переступіть через нього. Виконуйте цю вправу якомога частіше. Перші рази ви будете почувати себе незатишно й незручно, але поступово це пройде, зате і ваш страх стане менше.
6
Якщо самим впоратися зі страхами не вдається, то потрібно звернутися до фахівця. Хороший психолог не тільки визначить причину страху, але допоможе в боротьбі з ним. Розробить методику і підбере спеціальні вправи. Часто для боротьби зі страхами лікарі використовують метод психоаналізу або нейролінгвістичного програмування, яке допомагає змінити ставлення людини до своєї проблеми або взагалі усунути її.