Як написати портретний нарис.

Якщо ви збираєтеся написати хороший портретний нарис , а не просто скласти фоторобот, то вам знадобиться розвинена спостережливість і деякий досвід читання подібної літератури.
Інструкція
1
Починати діяти можна відразу в обох напрямках. Читаючи класиків, які в поб'ю залишили своїм нащадкам портертние замальовки своїх великих сучасників, привчіть себе бути уважним з усіма зустрічаються вам людьми, будь то знайомі, друзі-приятелі, просто перехожі на вулиці або випадкові сусіди по громадському транспорті. Помічайте найбільш виразні риси обличчя і статури. Звертайте увагу на ходу і жести, манеру говорити, вслушивайтесь в стиль мовлення.
2
Спробуйте пограти в цікаву гру, яку практикують на режисерських факультетах мистецьких вузів - спробуйте вгадати, хто знаходиться перед вами, людина якій професії, в яких стосунках він перебуває зі своїм супутником або супутницею або хто ким кому доводиться. Все, що вам здасться цікавим, записуйте - тренуйте руку. Носіть з собою блокнот для записів. З часом у вас виробиться здатність відокремлювати зерна від плевел і записувати тільки найяскравіше і специфічне, властиве тільки цій людині.
3
Портретний нарис або словесний портрет не обов'язково повинен складатися тільки з опису зовнішності вашого героя, його ходи і жестів. Характеристики його зовнішнього вигляду можуть послужити вам відмінним дзеркалом, що відображає його внутрішній світ. Як про очі кажуть, що вони - дзеркало душі, так і руки можуть багато розповісти про людину.
4
Але не обмежуйте себе описом тільки вашого візуального враження від портретованого. Підключіть і інші канали сприйняття: слух, дотик, навіть нюх. Як звучить голос того, про кого ви збираєтеся написати? Як виражається характер через голос персонажа? Яке на дотик його рукостискання? Чи є у нього якийсь особливий запах?
5
Ви можете піти ще одним шляхом - описати який-небудь яскравий випадок із життя вашого персонажа і тим самим проілюструвати, як через вчинок проявляється характер, дати портрет в дії, показати вашого героя в житті, а не просто в обрамленні красивих слів.