Як класти грубку.

З піччю в сільському будинку завжди затишніше. Піч гріє не лише тіло, а й душу, їжа в ній виходить смачніше, а чай - ароматні. Самостійно служіння піч служитиме вам довгі роки і зігрівати навіть у суворі зимові вечори.
Інструкція
1
Підготуйте котлован глибиною приблизно 0,5 м, а площею на 10 - 15 см більше планованої площі самої печі, на дно засипте щебінь або камені з піщаної просипка, ущільните «подушку». Для кращого ущільнення трохи пролийте її водою. Прокладіть дно руберойдом і починайте заливати бетонну суміш. Для економії цементу фундамент вище ґрунту краще звужувати, наближаючись до розмірів печі. Але не доводите фундамент до рівня підлоги: проміжок між землею і підлогою потрібно буде викласти кількома рядами цегли, скріпленими цементним розчином. Між першими рядами цегли також прокладете лист руберойду. Це забезпечить хорошу гідроізоляцію. Якщо ви ставите піч не на фундамент, а безпосередньо на підлогу, встановлювати її потрібно на шанці.
2
Вимочіть цегла для кладки. Кладіть стінки печі, використовуючи якомога менше глини, так піч буде промені зберігати тепло, а кладка буде міцніше. Цегла, який використовується для кладки кутів і поворотів, необхідно ретельно закругляти. При кладці паливника і димаря робіть їх стіни якомога більш гладкими. Якщо до вашої печі примикають спалимі конструкції, то робіть розділку товщиною в одну цеглину. Примикання оброблення робіть через смугу базальтокартона. По обидва боки оброблення закладіть шнур для герметизації печі. Щоб разделка щільно прилягала до печі, іноді закладайте в кладку вязальную дріт, один кінець якої замурується в печі, а другий - в обробленні.
3
Загерметизуйте топкову дверку печі за допомогою азбесту або БАЗАЛЬТІН. Дверки іноземного виробництва можуть бути зі спеціальними спицями для кріплення; якщо спиць немає, то закріпіть дверку за допомогою металевих анкерів. Висвердлите в кладці печі отвір, вставте в нього анкер. До анкерів болтами прикріпіть дверку, проте не закручуйте їх надто сильно, так як при нагріванні дверцята розширюватиметься. Для кріплення дверки можна скористатися звичайними цвяхами товщиною із спицю. Дверки російського виробництва мають вузький борт, їх неможливо закріпити на анкерах. Замість останніх в такій ситуації використовуйте тонкі металеві смуги, які кріпите до дверцят заклепками.