Як зробити паперову ракету.

Моделювання з паперу чудове заняття не тільки для дітей, а й для дорослих. Воно допомагає розвивати логіку, абстрактне мислення, а також дозволяє заспокоїтися і відволіктися. Модель ракети з паперу досить проста, але дуже цікава. Вона стане улюбленою дитячою іграшкою, і дитина зможе самостійно виробляти її запуск і спостерігати приземлення.
Вам знадобиться
  • - кольоровий папір;
  • - папірусна папір;
  • - клей;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - лінійка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Як матеріал для виготовлення стабілізаторів і корпусу служить кольоровий папір. Для парашута, який дозволить здійснити їй плавний спуск, використовуйте кольорову цигарковий папір.
2
Поверніть конус з листа розміром 170 х 250 мм. Змастіть клеєм край з'єднання і склейте. Одягніть шаблон до упору на готовий конус і проведіть лінію на ньому олівцем. Зайвий відрізок паперу на зрізі кормовій частині корпусу видаліть за допомогою ножиць. Таким чином у вас вийде подовжений конус з рівною нижньою частиною.
3
Щоб зробити стабілізатори, візьміть три листка тієї ж щільною кольорового паперу, з якої ви зробили корпус. Розміри листочків повинні бути 8 х 17 мм. Кожен листок зігніть навпіл уздовж. Потім накладіть на них по два шаблони різних розмірів і обведіть олівцем. Шаблон потрібен для того, щоб ви надалі змогли без праці зробити кілька ракет.
4
Виріжте по лініях стабілізатори ракети. Потім відігніть кромки і змастіть внутрішні частини клеєм, і з'єднайте. У ракети всього 6 стабілізаторів: три великих і три маленьких. Вони забезпечать стійкість ракети під час польоту. Тому важливо, щоб усі вони розташовувалися на однаковій відстані один від одного. Для цього циркулем намалюйте коло і поділіть її на 3 рівні частини.
5
Поставте підставу вашої ракети на коло з мітками і перенесіть їх на ракету . Від нижньої мітки до вершини за допомогою олівця проведіть три лінії. Прикладіть маленький стабілізатор по лінії приклеювання у верхній частині ракети і відзначте верхню і нижню точки. Відміряйте теж відстань по двох інших лініях. Наклейте за цими точкам маленькі стабілізатори. Великі стабілізатори розташуйте, трохи відступивши від нижньої частини ракети.
6
Для виготовлення парашута використовуйте цигарковий папір розміром 280 х 280 мм. Спочатку зігніть її, щоб вийшов трикутник, а потім продовжуйте згинати, поки трикутник чи не стане зовсім маленьким. Ображати ножицями його верхню частину, а також скруглите нижню. Розгорніть і на кожен другий згин приклейте відрізок тонкої нитки.
7
З'єднайте всі нитки разом і зв'яжіть в вузол. Через нього просмикніть голку з ниткою і пропустіть її також через верхню частину ракети. Складіть парашут і помістіть його всередину ракети. Запустіть її вгору під невеликим кутом. При цьому парашут вийде з неї і розкриється. Ракета повільно опуститься вниз.
Майже відразу після своєї появи ракети стали використовуватися у військовій справі. Еволюція у військовому ракетобудуванні призвела до появи найпотужніших комплексів, оснащених ракетами наддалекого радіусу дії. У Росії одними з найбільш ефективних є ракетні комплекси класу «Тополь».
«Тополь» і «Тополь-М» являють собою ракетні комплекси стратегічного призначення, до складу яких входять міжконтинентальні балістичні ракети 15Ж58 і 15Ж65 відповідно. Ракети обох комплексів мають по три ступені з твердопаливними двигунами і бойові частини, оснащені ядерними зарядами. Комплекс «Тополя» існує тільки в рухомому, а «Тополь-М» як в рухомому, так і стаціонарному (шахтне базування) варіантах.Работа ракет комплексів «Тополь» і «Тополь-М» починається з їх запуску. До цього моменту ракети знаходяться в герметичних транспортно-пускових контейнерах, що виключають їх пошкодження, а також випадкове забруднення навколишнього середовища радіоактивними матеріалами. Перед пуском ракет рухливих комплексів транспортно-пускові контейнери переводяться у вертикальне положення. При шахтному базування цього не потрібно. Запуск ракет комплексів класу «Тополя» здійснюється шляхом «мінометного старту» - ракета викидається з контейнера пороховим акумулятором тиску, після чого починається її розгін двігателямі.Траекторія польоту ракети ділиться на три ділянки: активний, пасивний і атмосферний. На активній ділянці проводиться набір швидкості і висновок бойової частини за межі атмосфери. У цій фазі послідовно відпрацьовують двигуни всіх ступенів (після вигоряння палива щабель відділяється). Також на даному етапі ракета здійснює інтенсивне маневрування для ухилення від протиракет і точного виходу на траєкторію. На ракетах комплексу «Тополя» управління курсом здійснюється за допомогою ґратчастих аеродинамічних рулів, встановлених на першій ступені. Всі ступені ракет «Тополь-М» оснащені поворотними соплами, за рахунок яких і проводиться маневрірованіе.В початку пасивного ділянки траєкторії від останньої ступені ракети відокремлюється головна частина. Вона виробляє маневрування для утруднення перехоплення, націлювання для максимально точного попадання, а також розкидання помилкових цілей для протидії системам протиракетної оборони. Для цього головна частина ракет «Тополь» має одну рухову установку. У головних частинах ракет комплексів «Тополь-М» міститься кілька десятків коригувальних двигунів, безліч активних і пасивних помилкових целей.В заключній фазі від головних частин ракет відокремлюються бойові блоки. Головна частина вибухає, засмічуючи простір осколками, які також виступають в якості помилкових цілей. Починається атмосферне ділянку траєкторії. Бойові блоки входять в атмосферу і через 60-100 секунд вибухають в безпосередній близькості від цілей.