Як лікувати застуду кашель.

Кашель є найчастішим ознакою простудного захворювання. Причому часто буває так, що температура і нежить давно залишилися в минулому, а виснажливий кашель не дає спокою протягом декількох тижнів після хвороби. Не вилікувана до кінця застуда може обернутися серйозними ускладненнями, а тому з недугою потрібно боротися доти, поки він остаточно не відступить.
Інструкція
1
Зверніться до лікаря, щоб він послухав легені і виключив такі серйозні захворювання, як бронхіт і пневмонія. Не зайвим буде і аналіз крові для того, щоб переконатися, що причина кашлю криється не в бактеріальної інфекції. У всіх перерахованих вище випадках потрібно лікування антибіотиками, а підбором препарату і його дозування повинен займатися фахівець.
2
Коли ви будете впевнені в тому, що кашель викликаний вірусною інфекцією (простіше кажучи, звичайною застудою), можете починати з ним боротьбу в домашніх умовах. Для початку визначте, який у вас вид кашлю - вологий або сухий, так як в різних випадках буде потрібно різне лікування. При вологому кашлі відділяється мокрота. При сухому - мокрота дуже в'язка, щоб виходити назовні, тому хворий, незважаючи на докладені зусилля, відкашлятися не може.
3
Перший етап лікування сухого кашлю полягає в розрідженні мокротиння. Завдяки цьому, вдається зробити його продуктивним і, тим самим, полегшити самопочуття хворого і прискорити виздоровленіе.Пейте більше рідини і зволожуйте повітря в приміщенні. Ці, здавалося б, нескладні заходи істотно полегшують стан при сухому кашлі. Медикаментозна терапія полягає в прийомі муколітичних препаратів. Деякі вважають за краще приймати старі перевірені препарати, наприклад, бромгексин, але сучасні ліки мають більш вираженим ефектом, тому краще віддайте перевагу таблеткам/сиропів на основі амброксолу ("Амбробене", "Лазолван" і ін.). Народним засобом для лікування болісного сухого кашлю є чорна редька. Розріжте овоч навпіл і вийміть з середини м'якоть. Налийте туди мед і зачекайте кілька годин, поки редька не дасть сік. Приймайте його до їжі по одній столовій ложці. Уже через добу після початку лікування кашель стане продуктивним.
4
Вологий кашель лікують отхаркивающими препаратами. Особливо ефективні ліки на основі натуральних компонентів, наприклад, "Бронхикум", "Доктор Мом" і ін. Але любителів не медикаментозного лікування можуть пити теплу суміш з молока, мінеральної води, ложки меду і шматочка масла. Це засіб прискорить відходження мокроти і полегшить її виведення з дихальних шляхів.