Як визначити гостроту зору.

Для того, щоб напевно визначити, чи все з вашим зором в порядку, потрібно сходити на прийом до офтальмолога. Огляд у нього рекомендується проходити як мінімум раз на рік. Але якщо у вас немає можливості постійно ходити до лікаря, то ви цілком зможете в домашніх умовах перевірити зір.
Інструкція
1
Є дуже багато способів це зробити. Існує кілька різновидів тестів на астигматизм. Крім того, можна провести перевірку зору не так на відстані, а поблизу. Однак найдоступнішим, а тому і настільки поширеним способом перевірити гостроту зору , є тест Сивцева (Снеллена). Він відмінно підходить і для перевірки зору в домашніх умовах.
2
Якщо ви підете на прийом до офтальмолога, то він так само скористається тестом Сивцева. Лікар попросить вас розгледіти з відстані в шість метрів букви на спеціальній таблиці. Ця таблиця складається з декількох рядів букв, які розташовані один під одним. Чим вище ряд розташований в таблиці, тим крупніше в ньому букви. Верхній ряд містить в собі найбільші літери, а нижній - найдрібніші. Якщо людина здатна кожним оком по черзі прочитати найнижчу сходинку, то у нього нормальна гострота зору і вона дорівнює одиниці.
3
У домашніх умовах перевірити гостроту зору , використовуючи тест Снеллена, досить просто. Краще якщо вас буде контролювати людина з хорошим зором. Придбайте таблицю Снеллена. Не складе труднощів знайти її в інтернеті і роздрукувати. Розташуйте її на рівні очей. Бажано, щоб стіна, на якій висить таблиця, була порожньою і без вікон. Якщо ви носите окуляри, то надіньте їх на час тесту. Тепер зручно розташований на кріслі або стільці на відстані шість метрів від таблиці. Закрийте праве око. Читайте всі рядки, які ви бачите, починаючи з самого верху. Людина, яка вас контролює, повинен відзначити останню сходинку, яку вам вдалося правильно прочитати. Тепер закрийте ліве око і повторіть все теж саме.
4
Якщо вам не вдалося побачити рядок 1,0 кожним оком окремо, то ваш зір потребує корекції. У цьому випадку необхідно відвідати фахівця. Він може призначити лікування або виписати окуляри.