Як визначити чистоту діаманта.

Діамант споконвіку є королем дорогоцінних каменів. Вважається, що вироби з діамантами приносять удачу своїм власникам. Діамант отримують з алмаза шляхом огранки. При покупці діаманта дуже важливо звертати увагу на його характеристики. Як правило, експертна оцінка цінності каменю визначається чотирма параметрами. Це вага в каратах (carat weight), колір (color), чистота (clarity) і якість ограновування (cut).
Інструкція
1
Точна вага каменю визначають, зважуючи його на терезах або розраховуючи за формулами. Вага діаманта виражається в каратах (1 карат = 0,2г).
2
В основному всі алмази мають відтінок і інтенсивність. Безбарвні камені зустрічаються вкрай рідко і є найдорожчими. Для того щоб визначити інтенсивність і колір каменю і присвоїти йому оцінку, експерт використовує еталони кольору. Колірна 9-бальна шкала починається з безбарвних діамантів, потім йде перехід із збільшенням насиченості жовтого кольору. Кожен колір позначається буквою латинського алфавіту. Кольори починаються з D (безбарвні) і закінчуються буквою Z (жовті). Чим нижче показник, тим дорожче камінь. Камені з характеристиками нижче Z (коричневі) вважаються фантазійними. Оцінка кольору проводиться професійним експертом при стандартному білому освітленні, на білому фоні і наявності еталонів.
3
Визначаючи чистоту, досліджують всі внутрішні дефекти каменю і теж привласнюють йому оцінку. Під чистотою прийнято вважати свободу каменю від дефектів. Її характеристики класифікуються як включення (внутрішні дефекти) або поверхневі дефекти. Дефект вважається внутрішнім навіть у разі його виходу на поверхню каменю, якщо його неможливо видалити при поліровці без втрати у вазі. Найціннішими є діаманти без дефектів. Оцінка чистоти каменю відбувається неозброєним оком або за допомогою лупи з 10-кратним збільшенням. Враховуються тільки ті дефекти, які видно при цьому збільшенні. Якщо вони не проглядаються в лупу, але виявляються при ще більшому збільшенні, вони не вважаються дефектами. Таким каменям присвоюються вищі характеристики. При оцінці чистоти враховуються розмір дефектів, їх природа, кількість, розташування, колір внутрішніх характеристик. У ряді випадків беруть до уваги зовнішні характеристики.
4
Завершальний параметр - це характеристика форми каменю (кругла, овальна і т.д.) і якості огранювання (кількості нанесених граней). Існує повна ограновування (57 граней) і спрощена (17 граней). Класичні круглі діаманти мають 57 граней.
5
Розшифрувати характеристику діаманта можна таким чином: Приклад: 1 КР 57 - 0,39 - 4/2АРасшіфровка позначень: 1 КР 57 - один круглий діамант з 57 гранямі0,39 - маса камня4 - група цвета2 - група чістотиА - група огранки
Зверніть увагу
Існують різні системи оцінки каменів. Найбільш популярна система розроблена гемологічного Інститутом США (GIA). З нею знайомі експерти усього світу. Також відомі системи Вищого Алмазного Ради Бельгії (IDC або HRD), Скандинавська номенклатура (Scan DN) і система CIBJO. У Росії використовується російська система оцінки (ТУ 117-4.2099-2002).
Корисна порада
Діаманти масою до 0,29 карата вважаються дрібними. Великими вважаються камені більше 1 карата.