Як водити машину взимку.

Водіння автомобіля в зимовий час вимагає від водія певних навиків та вміння. Підготуйте свій автомобіль до зими. «Обуйте» його в зимову гуму. Покладіть в салон гумові килимки, а в багажник невеликий мішечок з сухим піском і лопату. Ці речі не займуть багато місця у вашому багажнику, але при нагоді допоможуть вам вибратися із замету.
Інструкція
1
Взимку всі рухи автомобіля повинні бути плавними. Не натискайте різко педаль газу, коли рушаєте. Це може привести до пробуксовки ведучих коліс. Не гальмуйте різко, інакше можете піти в занесення. Більше гальмуєте двигуном. Прибирайте ногу з педалі газу, при цьому обороти вашого двигуна падатимуть до мінімуму, в цей час перемикайтеся на одну передачу в низ. При гальмуванні двигуном неможлива блокування коліс, а це великий плюс при русі по слизьких дорогах.
2
В'їзд в гору починайте з невеликого розгону, інакше ви ризикуєте не в'їхати на неї. При спуску з гори не використовуйте нейтральну передачу. При аварійній ситуації ви ніяк не зможете вплинути на ваш автомобіль, якщо він просто котиться на нейтралці. Спускаючись, пригальмовуйте двигуном, а в кінці гірки, можна пригальмувати педаллю гальма.
3
Збільште дистанцію в півтора-два рази, в порівнянні з літом, до попереду автомобіля, що їде. Бійтеся ділянок доріг поблизу перехресть, світлофорів, зупинок громадського транспорту, мостів і естакад. Ділянки перед перехрестями бувають розкатані до льоду. А на мостах і естакадах лід утворюється набагато частіше, ніж на дорогах. Проходьте всі повороти плавно, попередньо скинувши швидкість.
4
Якщо залишаєте машину на ніч на вулиці, не ставте її на ручне гальмо. За ніч гальмівні колодки можуть примерзнути, і ви не зможете рушити з місця. Залишайте автомобіль на першій або задній передачі. Вранці, при запуску двигуна, не забудьте поставити машину на нейтральну передачу.
5
При вигляді пішохода, що переходить дорогу, починайте пригальмовувати набагато раніше, ніж влітку. Пішохід може посковзнутися, впасти і опинитися під колесами вашого автомобіля.
6
Уважно слідкуйте за зустрічними автомобілями. Будьте готові до того, що вам доведеться ухилятися від зустрічного автомобіля, що потрапив в неконтрольований занос.
Зверніть увагу
Взимку закладайте на ваш маршрут більше часу, ніж в інший час року.
Корисна порада
Якщо дорожні умови зовсім погані, взагалі відмовтеся від поїздки на автомобілі. Навіть якщо ви досвідчений і впевнений у собі водій, пам'ятайте, що на дорозі вам може зустрітися початківець водій, який потрапив у складні дорожні умови.