Як зробити іграшку на нитках.

Зараз різні вироби на нитках не так популярні, як це було приблизно 10 років тому. Легкі і зручні у виконанні ляльки-маріонетки були замінені дешевою продукцією на полицях супермаркетів. Але в Росії ще залишилися спеціальні центри, де дівчаток і хлопчиків шкільного віку навчають тому, як можна зробити іграшку на нитках.
Вам знадобиться
  • Моток різнокольорових ниток, невелика форма - рамочка з тканини, яка прикрашатиме наше виріб з ниток, красива тасьма, дріт або шматок дерева для каркаса, а також кілька бусинок для рис обличчя
Інструкція
1
Найчастіше дітей вчать робити універсальний зразок ляльки для маріонетки - це кінь Сівка-Бурка. Для початку необхідно взяти дріт і зробити з неї подобу коні. Потім обв'язуємо акуратно нитками наш каркас, використовуючи переважно сині та коричневі нитки. Після того, як каркас обтягнутий нитками, необхідно придумати коню гриву і хвіст. Для цього найчастіше використовують поєднання жовтих і білих ниток шерстяного типу, вони додадуть необхідну пишність нашої поделке. Після цього можна обрізати непотрібні кінчики ниток, і почати формувати мордочку майбутньому коню. Для цього використовуйте різнокольорові намистини, а також залишки кінчиків ниток. Сівка-Бурка готовий.
2
Тепер необхідно виготовити Вагу - це спеціальна дерев'яна хрестовина, яка буде в подальшому використовуватися для управління лялькою. Почнемо з того, що розпиляємо брусок будь дерев'яної заготовки, а що з'явилися спіли опрацюємо наждачним папером, проходячи по усіх гострих кутах і з'єднуючи всі частини хреста з допомогою клею ПВА. Поки наша вага проклеюється і засихає, необхідно зробити невеликий начерк сполук персонажа до Ваге. Для цього нам знадобиться точні значення довжини рук, ніг і голови нашої зшитою попередньо ляльки. Скориставшись даними кресленням, потім можна буде легко з'єднати всі деталі за допомогою ниток до Ваге.
3
Після просушки ваги необхідно нарізати брючну тасьму і з'єднувати всі деталі тіла до хреста за допомогою неї. Найголовніше приклеювати тасьму на руках з внутрішньої сторони, а ноги тільки з зовнішньої. За рахунок цього створюється рівновага вашої ляльки. Потім для більшого контролю за рухами ляльки склеєні частини тіла обмотати декількома шарами ниток. Сам вийшов дерев'яний хрестик необхідно додатково зміцнити в місці склейки з ниткою цвяхами. Гвоздики і шви склейки можна легко замаскувати за допомогою шматочків обгорткового паперу. Маріонетка готова.Сделать іграшку на нитках досить просто, головне дотримуватися цих порад і мати трошки терпіння. Удачи в формуванні з ниток ваших майбутніх ляльок.