Як очистити черепашку.

Мушлі досить різноманітні за формами, розмірами і забарвленням. Але, щоб ваша колекція приваблювала своєю красою і не відштовхувала неприємним запахом, раковини необхідно правильно очистити.
Інструкція
1
Заморожування - один із способів очищення внутрішньої частини раковини. Складіть молюски в поліетиленовий пакет і помістіть в нижній частині холодильника. Через кілька годин помістіть його в морозильну камеру на 2-3 дні. Потім заповніть пакет наполовину холодною водою і знову покладіть його в нижню частину холодильника. Такі маніпуляції необхідні, щоб не допустити розтріскування гладких блискучих раковин. Після відтавання води, через добу видаліть тіло тварини з раковини за допомогою виделки або дроту.
2
Варка молюсків в солоній або солодкій воді - дозволяє швидко очистити черепашку . Однак ця процедура не дуже приємна, оскільки запах при варінні посилюється. Тривалість варіння, залежно від розмірів, становить від 1 до 6 хвилин. Черепашки з блискучою поверхнею кладуть у теплу воду, повільно доводять до кипіння і охолоджують. Акуратно витягніть тіло інтенсивним струшуванням. Щоб видалити дрібні залишки, направте в раковину напір води.
3
Можна закопати молюсків в сухий пісок, де вони будуть вигнівать. Через кілька тижнів їх потрібно викопати і промити. Або покладіть раковину в мурашник. Комахи з'їдять залишки тіла молюска. Маленькі і крихкі черепашки варити не варто. Їх краще витримати 2-3 дні у воді і почистити під слабким струменем води.
4
Багато рекомендують помістити мертвих молюсків в 50% розчин хлорного вапна, який сприяє не тільки розкладанню тіла тварини, але і видаленню деяких органічних наростів на раковині.
5
Для видалення наростів також можна використовувати жорстку щітку і мило. Деякі види наростів бувають досить міцними, і їх можна видалити тільки в спеціальних установах за допомогою ультразвуку.
6
Очищену і висушену черепашку заповніть ватою і приклейте кришечку, якщо вона є. Щоб додати блиск і колір раковині, нанесіть на неї дитячий крем або масло.