Як видалити карієс.

Карієс - поширене захворювання зубів, в результаті якого руйнується не лише шар емалі, але і дентин (внутрішній шар зуба). При глибокому ураженні спостерігаються сильні болі, так як нерв оголюється. Лікуванням зубів потрібно займатися своєчасно, так вам вдасться зберегти їх у повній цілості довгі роки.
Інструкція
1
Якщо ви помітили на зубі які-небудь плями або відколи, як можна швидше зверніться до стоматолога. Карієс може розвиватися дуже швидко і вражати не тільки поверхневу частину, а й внутрішню, лікування якої значно складніше і болючіше. Поразка зуба не завжди яскраво виражене, карієс може проявлятися у вигляді коричневих плям або навіть кремових, тільки з часом він набуває темний колір.
2
Оглянувши ваші зуби, лікар призначить лікування, найчастіше воно полягає в знятті ураженої частини за допомогою бормашини. Якщо не зачеплений нерв, то на цьому лікування і закінчиться. Вам накладуть постійну пломбу. Заздалегідь обговоріть з лікарем якість використовуваного матеріалу, ніж він дорожчий, тим довше протримається. Якщо ви звернулися в лікарню за місцем прописки, то вам поставлять той матеріал, який є. Найчастіше його якість залишає бажати кращого. Але навіть у соціальних установах можна оплачувати пломбу більш високої якості. Вибирати, звичайно, вам, але економити на цьому все ж не варто.
3
Якщо поразка зуба карієсом глибоке, вам спочатку поставлять миш'як або спеціальну пасту, ці речовини вб'ють нерв. Потім його видалять і запломбують канал. Найчастіше після цього етапу накладають тимчасову пломбу, з якою необхідно ходити близько 7 днів. Потім тимчасову видаляють, а на її місце ставлять міцну постійну пломбу. Після пломбування утримайтеся від прийому їжі 2-4 години.
4
На жаль, вилікувати карієс в домашніх умовах неможливо. Для цього потрібна спеціальна техніка, пломбувальні матеріали і професійні навички. Звертайтеся тільки до досвідчених стоматологів.
Зверніть увагу
Після лікування зуба можливо відчуття розпирання в каналі, це з часом проходить. Іноді можуть спостерігатися болі, частіше в період захворювання ангіною, грипом або застудою.