Як порахувати, скільки потрібно шпалер. підрахувати скільки шпалер купити.

Обклеювання шпалерами стін справа хоч і не надто складне, але досить клопітка і вимагає акуратності в деталях. І в першу чергу це стосується кількості шпалер , необхідних для ремонту. Адже навіть при невеликій нестачі цього матеріалу можуть виникнути дуже прикрі проблеми. Тому перш ніж відправлятися в магазин за покупками, бажано сісти і гарненько порахувати, скільки рулонів обраних шпалер вам знадобиться.
Вам знадобиться
  • будівельна рулетка, папір для записів, олівець, калькулятор
Інструкція
1
В середньому необхідну кількість шпалер розраховується за досить простою формулою: периметр приміщення помножити на висоту стін, відняти з отриманої величини площа віконних і дверних прорізів, розділити результат на площу рулону (довжину помножити на ширину ). Додатково додати 10% на можливий шлюб і підклеювання. Однак на практиці не все так просто.
2
Насамперед, багато залежить від забарвлення шпалер . Якщо вони однотонні, без вираженого малюнка, то нарізати необхідні шматки можна буде як зручно, без підгонки один до одного. Але якщо на шпалерах є достатньо крупний помітний малюнок, доведеться підганяти стики один до одного таким чином, щоб фрагменти малюнка на різних шматках збігалися. Отже, при нарізці рулонів залишиться більша кількість невикористаного матеріалу.
3
При розрахунку загальної кількості шпалер краще все ж не вичитати площа віконних прорізів. При обклеювання стін, що мають вікна і батареї під ними, доведеться виклеюють багато вузьких важкодоступних місць, для яких знадобиться багато дрібних шпалерних фрагментів. Тому спокійніше мати достатній запас матеріалу, щоб не опинитися в ситуації, коли не дістає буквально кількох дуже помітних сантиметрів.
4
Розраховувати площа приміщення слід, не спираючись на стандартні дані про розміри житла, а попередньо вимірявши рулеткою периметр і висоту стін. Заодно це дозволить визначити, до якої висоти ви хочете клеїти шпалери (під саму стелю або з невеликим відступом) і чи знадобиться вам оздоблювальний декоративний бордюр.
5
Розміри рулонів шпалер можуть помітно відрізнятися. У більшості випадків рулони звичайних паперових шпалер мають стандартні розміри 10,05 м. В довжину і 50, 53 або 60 см. В ширину. Однак це не жорстке правило, тому в магазині звертайте увагу на зазначені цифри до конкретних шпалерам. Якщо в чомусь сумніваєтеся, краще зайвий раз зверніться до продавця за консультацією.
6
Кількість шпалерних рулонів завжди слід купувати з як мінімум 10% -им запасом. Надлишки підуть у обрізки, підгонку малюнка і можливий брак при обклеювання. Причому, якщо клеїти шпалери ви збираєтеся самостійно, не запрошуючи професійних майстрів, але при цьому не маєте великого досвіду, краще візьміть ще пару рулонів в запас на випадок браку в роботі. Навіть якщо все пройде благополучно і шлюбу буде зовсім небагато, на майбутнє у вас залишиться невеликий запас шпалер на випадок непередбачених дрібних ремонтів.