Як розрахувати зайву вагу.

З приходом весни жіночу частину людства починають долати похмурі думки. З кожним днем стає все тепліше, саме час змінити гардероб і вразити чоловіків стрункістю жіночих ніжок. Але ви з жахом дивитесь у дзеркало і не розумієте: ви дійсно так поправилися за зиму. Або занадто критично ставитеся до своєї фігури?
Інструкція
1
Не лякайтеся завчасно. Ваше бажання мати ідеальну фігуру цілком зрозуміло. Але можливо, ви просто кілька перебільшуєте вашу проблему. І перш, ніж боротися із зайвою вагою, варто переконатися, що ці кілограми не є предметом вашої фантазії.
2
Як розрахувати зайву вагу? Ви можете випробувати на собі найлегший спосіб. Виміряйте ширину складки на вашому животі. Нормою для жінки є товщина не більше 2-4 см. Для чоловіків цей показник становить 1-2 см. Про ожиріння можна говорити, тільки в разі перевищення показника в 5 см.
3
Візьміть ваш зріст і відніміть від нього сто. Отримана цифра дорівнює вашому ідеальному вазі. Але, варто врахувати, що працює вона тільки для людей середнього зросту. Якщо ваша фігура має яскраво виражені особливості - дуже високий зріст, тонка кістка, накачані м'язи, то краще скористайтеся обчисленням ІМТ.
4
ІМТ - індекс маси тіла. Як розрахувати зайву вагу по даній системі. Дуже просто! Зведіть ваш зріст в квадрат і поділіть вагу на отриману цифру. Результат і буде вашим ІМТ. Якщо ви жінка витонченого статури, з тонкою кісткою, то ідеальним ІМТ для вас буде 19-20. Для жінки середньої статури, цей показник складе 21-22. Ну, а якщо ви відрізняєтеся міцно збитою фігурою, з досить широкою кісткою, то і ІМТ для вас складе 23-24. Якщо після розрахунку ви переконаєтеся, що ваш показник ІМТ знаходиться в межах від 19 до 24, значить, немає і приводу для паніки. Навіть якщо у вас досить астеничности додавання, а індекс дорівнює 24, то збільшення ваги, можливо, пов'язано із збільшенням м'язової маси через заняття спортом, а не за рахунок розростання жирової тканини.
5
Так само скористайтеся розрахунком ИТБ - індекс талія - стегна. Заміряйте ширину талії і розділіть на ширину стегон в найширшому місці. Для жінки з нормальною вагою показник не повинен перевищувати 0,8, для чоловіків - 0,9. Якщо цифра більше, значить, ваш животик випирає назовні. І в цьому випадку, починайте стежити за своїм харчуванням, щоб привести в норму ваші фігуру і вага.