Як зробити хорошу баню.

Будь господар мріє у себе на ділянці зробити баню . Використовуючи каркасну техніку, баню побудувати досить просто, а економія вийде значна. Головне - наявність вільного місця на віддалі від житлового будинку і потрібний набір інструментів.
Інструкція
1
Висоту лазні підбирайте, виходячи зі зростання самого високого члена вашої родини або з ваших друзів. Ширина основних приміщень - не менше двох метрів. Обов'язково передбачте наявність в лазні горища: по-перше, там пройдуть всі необхідні комунікації, а також будуть встановлені баки для гарячої та холодної води, по-друге, там можна зберігати необхідні речі. Розміри парилки повинні бути значно менше кімнати відпочинку, щоб піч встигала в досить швидкий термін нагріти парилку до справжньої, «банної» температури.
2
Для теплоізоляції лазні утеплите всі стіни і дах будівлі, особливо це важливо, якщо лазнею передбачається користуватися і взимку. Як матеріал для теплоізоляції скористайтеся сумішшю тирси та вапна. Цю суміш засипте між чорним і основним підлогою, а також в стіни - між внутрішньою і зовнішньою обробкою каркаса. Для додаткового утеплення обшийте баню зсередини вагонкою, просипаючи проміжок між основною стіною і вагонкою утеплювачем. Верхню частину стіни заповніть базальтової ватою. Врахуйте, що її необхідно закрити спеціальним паронепроникним матеріалом, наприклад, пенофол. В результаті вся лазня буде являти собою «пиріг», який чудово збереже тепло всередині всіх приміщень. Крім того, вагонка додасть бані красивий і затишний вигляд.
3
На горище поверх теплоізоляції насипте товстий шар керамзиту; дах і стеля обов'язково просочіть вогнезахисним складом. Дах робіть обов'язково з нахилом, найкраще - двускатную. Так і дощ не буде накопичуватися, і сніг взимку не застоїться. Водночас, на горищі буде достатньо місця для розміщення комунікацій і потрібних предметів. Покрийте дах будь-яким відповідним матеріалом: руберойдом, якщо намагаєтеся економити, шифером або черепицею, якщо вирішили зробити по-справжньому солідне будова.
4
Всі необхідні комунікації - електропроводка, вода і каналізація можна також зробити своїми руками. Процеси все, звичайно, трудомісткі і займуть у вас пристойно часу, зате вам буде знаком кожен сантиметр в лазні і ніякі поломки не будуть вам страшні.
Гарна російська лазня будується на власній ділянці не тільки для задоволення і зняття нервової напруги, але і для піднесення духу і зміцнення здоров'я. Будівництво лазні - досить відповідальна робота, яку зазвичай довіряють досвідченим майстрам, від яких вимагається вміння і знання всіх особливостей будови. Проте багато людей мріють побудувати якісну баню своїми руками, втіливши свою мрію в реальність.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до будівництва лазні, необхідно вибрати відповідне місце і скласти план: внутрішні перегородки, місце знаходження печі, розмір будови. Після того як виготовлені замальовки, варто вибрати матеріал, з якого буде побудована баня. Найкраще звести будова з круглих колод, використовуючи при цьому дерева хвойних порід: ялина або сосну. Саме ці матеріали має велику щільність, що забезпечить довгу службу лазні.
2
Приступати до будівництва найкраще в холодну пору року, так як саме в цей період в деревині практично не міститься волога. В іншому випадку вам доведеться збільшити часові та фінансові витрати щоб висушити брус. Висота фундаменту повністю залежить від характеристик ділянки: для кам'янистих і глиняних грунтів достатньо буде 40-60 сантиметрів, в інших випадках висоту фундаменту бажано збільшити до 60-80 сантиметрів.
3
Якщо ви будуєте баню з колоди, тоді необхідно робити перший вінець із більш товстих колод, укладаючи їх на щільний шар гідроізоляції. Нижню сторону обробіть антисептиком і покрийте гідроізоляційної мастикою. Між колодами укладіть стрічковий міжвінцовий утеплювач, зроблений з льону або джуту. Цей матеріал продається в рулонах, його необхідно порізати на смуги, укласти між брусом або колодами і закріпити за допомогою степлера.
4
Основний елемент кожної лазні - парна. Для того щоб повітря рівномірно розподілявся по парній, необхідно при будівництві приділити особливу увагу системі пароізоляції, вентиляції та теплоізоляції. Далі обшийте парну дерев'яною вагонкою. Обробивши баню кедром, ви будете відчувати прекрасний цілющий аромат.
5
Затишну і приємну атмосферу в лазні додасть висвітлення. Приділіть особливу увагу безпеки: плафони для ламп повинні витримувати високу температуру. Ручка на двері повинна бути виготовлена з дерева, інакше ви обпалите руки. Біля печі створіть декоративну огорожу, і не варто ставити її впритул до полиць, щоб убезпечити себе від випадкового дотику.
6
Електропроводка повинна бути покладена відповідно до ухилом лазні і перебувати в асбоцементной трубі. Дроти в коридорі або передбаннику повинні бути ізольовані. Вимикач проведіть в передбанник, але, ні в якому разі не в мийне та парне відділення.
7
Для нагріву парної можете використовувати піч-кам'янку, труби з газом або електронагрівальні прилади. Але кращим варіантом залишається піч-кам'янка, яку варто розташувати в кутку. Розмір і форму печі можна вибрати на замовлення або придбати вже готову в магазині.
8
Вікно в парній зробіть на 70-80 сантиметрів нижче стелі із західного боку. Таке розташування дасть більше денного світла і зменшить втрати пара, якщо у вікні є щілину. Двері повинні відкриватися в сторону парної і мати висоту не більше 150 сантиметрів, а поріг виготовте вище підлоги на 30 сантиметрів. Не забудьте утеплити горище щоб уникнути втрати тепла.